Mobil

iPhone 7 Kablosuz İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple’ın bu sene akıllı telefon alanında tepe modellerinden biri olarak bilinen iPhone 7 serisini tanıtması markanın bir anda bu alanda gündem olmasına neden olmuştu. Zira Apple tarafından yapılan tanıtımla beraber en başarılı akıllı telefonlar arasında yer aldığı da ortaya çıkan serinin en yakın rakiplerini bile geride bıraktığını da söylemek gerekiyor. Hal böyle olunca son dönemde en çok konuşulan telefonlardın başında da iPhone 7 geliyor.

İşletim sistemi konusunda da birçok yenilikler beraber gelecek olan iPhone 7 akıllı telefonlarının tüm bu özellikleri ile beraber kısa süre sonra satışa çıkacağı da belirtiliyor. Yavaş yavaş satışa başlamasının yanında ülkemizde de Ekim ayında satışa sunulması beklenen yeni seri akıllı telefonların yavaş yavaş satışa çıkmasıyla beraber telefonların yeni özellikleri kadar sahip olduğu hatalarda gündeme gelmeye başladı. Zira şuan için Apple her ne kadar yaşanan tüm sorunları çözmek için düzenli olarak güncellemeleri yayınlasa da hala iPhone 7 serisinde kullanıcılar tarafından belli başlı sorun bildirimi geldiğini de söylemek gerekiyor. Bunlardan birisi de Wİ-Fİ sorunu. Aslında Apple tarafından yayınlanan son güncelleme ile çözüldüğü açıklanan söz konusu sorunun hala bazı kullanıcılarda devam ettiği de belirtiliyor. iPhone 7 üzerinde yaşanan Wİ-Fİ sorununu nasıl çözeceğimize daha detaylı bakalım.

Telefonu Yeniden Başlatma

Bu noktada ilk olarak denenecek çözümlerden birisi telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor. Telefonunuzu yeniden başlatmak için yapmanız gereken ise oldukça basit. iPhone 7 güç tuşuna bir iki saniye basılı tutmanız ve ardından ise kapatma menüsünden yeniden başlatmayı da seçmeniz gerekiyor. Ardından telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

iPhone-7

Kayıtlı Wİ-Fİ Ağlarını Silme

Bunun dışında denenebilecek olan bir diğer yöntem ise Wİ-Fİ bağlantılarını silip yeniden bağlanma. Bu işlem için de yapmanız gereken öncelikle ayarlar sekmesine girmeniz ardından ise genel sekmesine girmeniz gerekiyor. Daha sonra sıfırla sekmesine girip buradan ise ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekiyor. Daha sonra ise tekrar internet bağlantı şifrenizi girip bir kez daha bağlantı kurabilirsiniz. iPhone 7 Kablosuz İnternet Sorunları hakkında yaşadığınız sorunları aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bir Yorum

  1. Telefonu alali 4 gun oldu ama wifi sorunu yasiyorum. Burada belirttiginiz sekilde islemleri 2 kez yapmama ragmen duzelmedi. Wifi var ama bir turlu baglanmiyor. Wifi aglarinda sorun vardir diye dusundum ama diger telden(samsung) girince full cekiyor her yerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu