Mobil

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir?

Apple’ın bu sene kullanıcılarına sunduğu en başarılı serilerden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonları eski serilere göre birçok farklı özellikle beraber geldi. Apple’ın işletim sisteminden tutunda renk seçimlerine kadar birçok özelliği değiştirdiği yeni seri akıllı telefonların tasarımsal olarak çok büyük değişiklikleri olmasa da eski serilere göre bazı fiziksel özelliklerinin de bulunduğunu söylemek gerekiyor. Bunlar arasında en çok dikkati çekeni ise aslında iPhone serisinin fiziksel tuşu olarak bilinen Home tuşu oldu.

Daha önceki serilerde telefonun ön kısmında yer alan tek buton olarak bilinen ana menü yani Home tuşunun kimi durumlarda Apple’ın eleştirilmesine de neden olduğunu biliyoruz. Özellikle kasanın genişlemesi ve tuşun ses yapması gibi eleştirilen alan Apple’ın yeni akıllı telefonda Home tuşunu da artık tamamen değiştirdiğini biliyoruz. Apple’ın bu seride artık fiziksel Home tuşu yerine ise dokunmatik yüzeyle kaplı yeni bir Home tuşu kullandığı da ortaya çıktı. Home tuşunun iPhone serisinin en önemli tuşlarından biri olması ve Home tuşunun değişmesiyle beraber telefonda bazı özelliklerinde değiştiğinin haberleri gelmeye başladı. Bunlardan birisi de kurtarma modu olarak bilinen DFU modunun girişinin artık değişmesi. Eski serilerde Home tuşu ve güç tuşu kombinasyonu ile açılan DFU modu Home tuşunun değişmesiyle beraber tamamen değişti. Kurtarma modu olarak bilinen DFU modunun iPhone 7 serisinde nasıl kullanılacağına daha detaylı bakalım.

  • Dediğimiz gibi eski serilerde bu işlem “Home tuşu + güç tuşu” kombinasyonu ile yapılıyordu. Fiziksel tuşun kaldırılmasıyla beraber ise bu sistem artık değişti.

iphone-7-dfu-modu

  • Kurtarma moduna girebilmek için artık iPhone 7 serisinde Home tuşu kullanılmıyor. Bunun dışında DFU modunu açmak için “Ses kısma tuşu + güç tuşu” kombinasyonunun yapılması gerekiyor. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak iPhone 7 akıllı telefonlarında da kurtarma modunu açabiliyorsunuz. Değişen tuş kombinasyonun yanı sıra Apple’ın kurtarma modunun değişmediğini de belirtelim. Zira sadece giriş şeklinin değiştiğini de belirtelim. iPhone 7 DFU Moduna geçme sorunlarını aşağıda yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu