Mobil

iPhone 6s Kamerada İddialı geliyor

iPhone 6s Kamerada İddialı geliyor

Apple, yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen iPhone 6s cihazında, gelişmiş kamera özellikleri olacağı iddia ediliyor. iPhone 6s hakkındaki En son bilgiler yazımızda.

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullandığı 8 Megapiksel çözünürlüğük ile kullanıcılarını pek memnun etmiyor. Android tarafında ise 16 ya da 20 Megapiksel çözünürlük görmek mümkün. Apple’ın bu konuda geç kalmış olması olumsuz eleştirileri beraberinde getiriyor.

Alınan son bilgilere göre Apple, 8 Megapiksel inadından iPhone 6s ile vazgeçeceği yönünde. IHS China CEO’su Kevin Wong bu bilgilari doğrulayarak şu şekilde devam etti.

iPhone 6s 12 Megapiksel ile sunulabilir.

Apple, iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde 12 Megapiksel çözünürlük ile gelebilir. Bu kamera da modülünün sensörü, 8 Megapiksel bulunan 1.5 mikron parçadan oluşan piksellerden çok daha küçük olacak.

Fakat daha küçük pikseller daha az ışık emilimi demektir. İlerleyen zamanlar da Apple’ın nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu