Blog

iOS 10 İle iPhone Serilerinde Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Apple’ın ürettiği akıllı telefonlar olarak bilinen iPhone serisi akıllı telefonların beğenilen birçok özelliği olması aslında Apple’ın bu kadar ön plana çıkmasının ana neden olarak gösterilebilir. Tabi her ne kadar Apple’ın birçok özelliği kullanıcılar tarafından beğenilen özellikler ve aranan özellikler olsa da bunun yanında iPhone serisinde de eleştirilen birçok özellik eksiklik bulunduğunu da söylemek gerekiyor.

Bu eksiklikler arasında en çok dikkat çekenlerinde mail uygulamalarında yaşanan eksiklikler. Zira bunlardan birisi de uzun süredir beklenmesine rağmen telefonlara dahil edilmeyen toplu mail silme işlemi. Özellikle aktif mail kullanıcıları için hemen her maili tek tek silmek oldukça sıkıntılı olabiliyor. Bu durumun artık iOS 10 ile beraber geride kaldığını da belirtelim. iOS 10 ile beraber toplu mail silme işlemi nasıl yapılır bundan da bahsedelim.

  • iOS 10 ile beraber gelen toplu mail silme özelliğini kullanmak için öncelikle kullandığınız maili açmanız gerekiyor. Mail servisini açtıktan sonra ise gelen kutusu kısmına giriş yapıyoruz. Gelen kutusu kısmından iletilere girmeden üst kısımda yer alan “düzenle” kısmına girmeniz gerek.

iOS-10-mail-silme

  • Düzenle butonuna bastıktan sonra silmek istediğiniz mailleri tek tek seçmeniz gerekiyor. Kaç tane mail silecekseniz tüm seçimleri yapıp ardından ise “taşı” butonuna basmanız gerekiyor. Son olarak karşınıza gelen ekrandan “çöp kutusuna taşı” seçeneğini seçtikten sonra tüm mailleri silmiş oluyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu