Blog

Aliexpress Güvenli mi? [Tüm Detaylar]

Online dünyanın en bilinen alış veriş sitelerinden bir tanesi olan Aliexpress hakkında merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız. Aliexpress güvenilir mi? Sorusu ile çok sık karşı karşıya geliyoruz ve alış veriş tutkunlarının aklındaki bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına buradayız.

Günümüz teknolojisi sayesinde milyonlarca insan alış verişlerinizi online olarak yapıyor ve siparişlerini de bu sayede daha kolay bir şekilde oluşturabiliyorlar.

Beklentilerinize yanıt verecek çok sayıda online mağaza var ve Aliexpress de bunlardan bir tanesidir ve hatta en çok tercih edileni olduğunu da biliyoruz. Henüz alış veriş deneyimi yaşmadıysanız eğer ön yargılarınızın olması gayet normaldir ancak merak etmeyin gayet güvenilir bir site ve sizleri bu anlamda mağdur edeceklerini de düşünmüyoruz.

E-ticaret denilince akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başarmış durumda ve gerçekten kola olmayan bir iş yapıyorlar. Milyonlarca insana hizmet vermek ve onları memnun etmek sandığınızdan daha zor ancak firma gayet sağlam adımlar atıyor ve kaliteli işler ile birlikte her geçen gün adını biraz daha duyuruyor.

Mağaza bünyesinde çok sayıda tedarikçi var ve bunların büyük bir kısmı da Çin menşeli. Çok uygun rakamlar eşliğinde alış verişlerinizi yapmak ve sayısız kategoriye erişim sağlamak isterseniz eğer sizler de öncelikli olarak bu adresi tercih edebilirsiniz. Güvenilir mi değil mi sorusuna bizler güvenilir yanıtını verebiliyoruz ve bizimle birlikte milyonlarca kişi de aynı fikre sahip görünüyor.

blank

Aliexpress’de Güvenli Alışveriş için:

  • Güvenli alışveriş için dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var. Ürün sahibinin en az 2 yıldır bu sitede yer alıyor olmasına dikkat edin. Köklü mağazaları tercih etmeniz, riski de en aza indirgeyecek ve şüpheleri de bir nebze olsun azaltacaktır.
  • Satıcı değerlendirmesi yıldız puanına da dikkat etmeniz gerekiyor ve 4 üzerindeki değerlendirmeler de satıcının güvenilir olduğunu ortaya koyacaktır.
  • Aynı üründen çok fazla insanın sipariş vermesi ve ürüne yorum yapmaları da alışverişlerinizi daha güvenli hale getirecektir.

Aliexpress’de Kredi Kartı ve Ödeme Güvenliği

Online dünya üzerinden yapacağımız alış verişleri genellikle birçoklarımız kredi kartı ile yapıyoruz. Bilgilerim çalınır mı ya da üçüncü şahıslar devreye girer mi gibi soru işaretleri de endişeye kapılmamıza neden oluyor. Bu konuda sorun yaşayacağınız bir site asla değildir ve hatta kullanıcı güvenliğini de hat safhaya taşımış durumdalar.

Ödemelerinizi kredi kartlarınız ile yapabileceğiniz gibi farklı ödeme seçenekleri ile de yerine getirebiliyorsunuz ve güvenlik konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Kişisel bilgileriniz ve kart bilgileriniz herhangi bir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmıyor ve bu konuda firmanın tutumu da gerçekten güven verici

Aliexpress, an itibarıyla dünyanın en güvenilir e-ticaret sitelerinden bir tanesi ve sizler de online dünyadaki yorumları incelerseniz eğer ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Beklentilerinize her konuda yanıt verecek olan ve sizleri kesinlikle mağdur etmeyecek olan bir firmadan bahsediyoruz ve e-ticaret dünyasında da çok kıymetli bir yere sahiptir.

Kredi kartı ödemelerinizde ya da ürünlerinizin teslim sürecinde sorun yaşamayacağınızı bir kez daha hatırlatmak isteriz. Alışveriş yapmandan önce dilerseniz site ile ilgili detayları site üzerinden ya da kullanıcı yorumları üzerinden de öğrenebilir ve merakınızı giderebilirsiniz. Aliexpress güvenli ve çok uygun fiyatlara satın alacağınız sayısız teknolojik ürün var ve bununla birlikte kategori yelpazesinin de inanılmaz zengin olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu