Blog

Apple ID Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlar arasında en çok tercih edilen markaların başında Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone geliyor. Yayınlandığı ilk andan bu yana kullanıcılardan büyük orada beğeni elde etmeyi de başaran serinin tüm özellik ayrıcalıklarının yanı sıra içe kapalı bir yapısının olduğunu da belirtelim. Zira söz konusu akıllı telefonlar yine Apple tarafından geliştirilen ve tüm yetkileri Apple üzerinde olan iOS işletim sistemini kullanıyor. Bu sayede kullanıcıların sadece Apple tarafından hizmet alması da sağlanmış oluyor. Tabi bu durumun getirdiği bazı olumsuz yönlerde yok değil. Özellikle kullanıcılarım dışarıdan uygulama yükleyememeleri ve uygulama yüklemek için gerekli hesaplara sahip olmaları bu konuda Apple’ın en çok eleştirilen yönleri olarak dikkat çekiyor. Zira iPhone serisi akıllı telefonlara uygulama yüklemek için mutlaka Apple ID bilgilerine de sahip olmanız gerekiyor. Bunun içinde kullanıcıların öncelikle kendilerine bir Apple ID oluşturmaları da gerekiyor. Peki, ama Apple ID nasıl oluşturulur daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi öncelikle iPhone telefon üzerinde bulunan App Store resmi uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Resmi Apple uygulaması mağazası olan App Store’a giriş yaptıktan sonra ise şimdi her hangi bir uygulamayı indirmek için uygulamaya tıklamalısınız. İndir butonuna bastığınız zaman yeni bir giriş ekranı karşınıza gelecek.

Apple ID

  • Bu ekran üzerinden ise “Yeni Apple Kimliği Yarat” sekmesine basmanız gerecek. Bu şekilde yeni Apple kimlik sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradan sırasıyla ülke, isim, adres ve mail adresi gibi bilgilerin istendiği ekranlar gelecek. Tüm bu alanları doldurduktan sonra Apple ID kimliğini de oluşturulmuş olacak. Artık bu adres ile resmi uygulama mağazasından uygulama indirmeniz de mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu