Blog

iOS 10.1 Beta Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 10 için hala birçok sorun yaşandığı yönünde haberler yapılıyor. Birçok yenilik yapmasına karşın tüm bu yenilikleri ile beraber şuan için eski versiyonlardan yükseltme konusunda bazı sorunların yaşandığı işletim sistemi bu nedenle bazı kullanıcılar tarafından da tercih edilmiyor. Bu nedenle şuan için iOS 10 kullanım oranlarının hala istenen düzeyde olmadığını da söylemek gerekiyor.

Apple ise tüm bu sorunları çözmek ve kullanıcıların şikayetlerini düzeltmek için yeni bazı çalışmalar yapmaya başladı. Özellikle son dönemde iOS 10 için yeni güncellemeler yayınlamaya başlayan Apple’ın bununla beraber iOS’un ilk büyük güncellemesi için de kolları sıvadığı açıklandı. Bu noktada geçtiğimiz günlerde iOS 10.1 için yeni bir çalışma yapıldığı da belirtilmişti. Bu haberlerin ardından ise Apple iOS 10 için beklenen 10.1 beta sürümünü de yayınladı. iOS 10.1 beta sürümünün yayınlanmasının hemen ardından ise Apple’ın yeni işletim sisteminin nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu. Zira bu konuda Apple’ın şuan için sadece geliştiriciler için beta sürümünü yayınladığını belirtelim. Tabi bununla beraber Apple’ın yarın itibariyle söz konusu beta sürümünü halka açık halde yayınlayacağını da açıkladı. Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber iOS 10.1 betanın tüm kullanıcılar için yayınlanacağının öğrenilmesiyle beraber beta sürümün nasıl yükleneceği de merak konusu oldu. Peki, bakalım iOS 10.1 beta sürümü nasıl yüklenir?

iOS 10.1 Beta Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bu işlem için öncelikle halka açık sürümün yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Muhtemelen yarın yayınlanacak olan beta sürümün halka açık versiyonunun indirilebilmesi için Apple’ın beta programına da kayıt oluşturmanız gerekiyor. Doğrudan Apple’ın ana sayfasından yapacağınız bu kayıt sonrasında artık Apple ID bilginizle beraber beta sürüm güncellemelerini de alabiliyorsunuz.

Apple-iOS-10

  • Apple beta programına kayıt olduktan sonra ise iOS 10.1 beta sürümünü indirmek için yapmanız gereken ise yazılım güncellemelerini kontrol etmek. Bunun içinde ayarlar kısmından yazılım bölümüne girip ardından güncellemeleri denetlemeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra yeni güncelleme telefona indirilecektir. iOS 10.1 Beta Yükleme İşlemi hakkında sorularınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu