İnternet

İnternet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alacağınız internet hizmeti için bulunduğunuz bölgenin uygun olup olmadığını kontrol etmek ister misiniz? İnternet altyapı sorgulama işlemlerini firma çağrı merkezleri aracılığı ile yapabileceğiniz gibi web sitesi desteği ile de dijital ortam üzerinden sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu sayede kullanacağınız internet paketini ve alacağınız hizmeti de tespit etmiş oluyorsunuz. Dilerseniz markaların bu süreçte sizlere nasıl ve ne şekilde yardımcı olduklarını hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Superonline Altyapı Sorgulama

Müşteri temsilcisine bağlanarak bölgenin fiber için uygun olup olmadığını kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Hayır ben çağrı ekibi ile görüşmek istemiyorum diyorsanız eğer yapmanız gereken tek şey superonline.net/internet/fiber/nerede linkini kullanarak sorgulama yapmak olacaktır. Şehir ve semt seçimi sonrası bina numarasına kadar tüm detayları ilgili forma ekleyip onay vermeniz yeterli olacaktır.

Bu sayede sizler de alt yapı bilgisi sorgulaması yapabiliyor ve ücretsiz olarak hizmet alabiliyorsunuz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi aynı işlem çağrı merkezi aracılığı ile de sorunsuz bir şekilde yerine getiriliyor ve taleplerinize doğrudan yanıt alma şansı elde ediyorsunuz.

Turk Telekom Altyapı Sorgulama

“kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/?utm_source” bağlantısı sizleri alt yapı sorgulama işlemi yapabileceğiniz ekrana yönlendirecektir. Bu ekranda yer alan bir forma var ve bu formu eksiksi bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Superonline’da olduğu gibi eğer dilerseniz Türk Telekom çağrı merkezi ekibi ile de iletişim kurabilir ve alt yapı sorgulama işlemini bu şekilde de yerine getirebilirsiniz.

Alt yapı uygunluğu tespit edilirse eğer talep oluşturabiliyorsunuz. Eğer alt yapı uygunluğu söz konusu değilse firma bu süre zarfında çalışmalara başlıyor ve alt yapı desteği sağlandıktan hemen sonra internet hizmetini başlatılıyor. Türk Telekom, bu konuda en yavaş çalışan ve yine en can sıkıcı adreslerden biri. Ne yazık ki onlara muhtaç olduğumuzu biliyor ve bunu bir avantaj gibi kullanıyorlar.

Sabırlı biri iseniz eğer sizler de Türk Telekom’dan hizmet alabilirsiniz. Alt yapı olmayan bölgelerde 1 aydan 6 aya kadar süre verebiliyor ve çalışma aralığını bir hayli geniş tutuyorlar.

Turknet Altyapı Sorgulama

Telefon numarası ve adres bilgisi ile sorgulama yapabileceğiniz bir ekran karşınıza çıkacaktır. “turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/?utm_source” bağlantısını kullanabilir ve sizler de alt yapı sorgulama işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Türknet son dönemde bir hayli popüler ve uygun fiyatlı paketlerinin yanı sıra her bütçeye hitap eden tarifeleri ile de göz doldurmaya devam ediyor.

Alt yapı yeterliliğini ve ilgili tüm detayları bu link üzerinden saniyeler içerisinde sorgulayabilir ve başvurularınızı da yine bu doğrultuda yapabilirsiniz. Altyapı yetersiz ise bu konuda da hızlı bir süreç belirliyor ve en kısa süre içerisinde hizmet sağlıyorlar.

Vodafone Altyapı Sorgulama

Vodafone internet hizmetlerinden faydalanmak için sizler de alt yapı bilgisini sorgulayabilirsiniz. Bu işlemi çağrı merkezi ekipleri aracılığı ile yapabileceğiniz gibi eğer dilerseniz “www.vodafone.com.tr/evde-internet/home?utm_source=” bağlantısını kullanarak da yerine getirebiliyorsunuz. Vodafone bu konuda biraz daha hızlı ve basit bir form ile süreci yönetme şansı elde ediyorsunuz.

Alt yapı sorgulama işlemlerinin farklı firmalarca nasıl yapıldığını ve bu süreçte ne gibi sorunların sizleri beklediğini inceledik. Firma çağrı merkezi personeli de bu konuda bilgi sahibi ve merak ettiğiniz tüm soruları dilediğiniz an sorabilir ve sağlıklı yanıtlar alabilirsiniz. Alt yapı konusunda Türk Telekom tabii ki daha güçlü ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi işleyiş biraz daha yavaş ve sabırlı davranmanız gerekebilir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu