Mobil

Intel’den Yeni Kamera!

Intel’den Yeni Kamera

Intel’in uzun süredir üzerinde çalıştığı mobil telefon ve tablet için uyguladığı yeni modülü göz dolduruyor! CEO Brian Matthev Krzanich, “Intel Realsense” teknolojisi kullanarak artık daha hassasiyetli ve daha net fotoğraflar çekmelerine yardımcı olacağını söyledi. Bilindiği gibi cep telefonların da fotoğraf çekme 2000’li yılların başlangıç zamanlarında dünyamıza girdi ve pek çok kişi tarafından da fazlası ile sevildi. Hatta 21. Yy’ın en önemli icadı olarak bilinen bu telefonlar, bir süre sonra adını ve yerini “akıllı telefon” teknolojilerine bıraktı. Realsense uygulamasının ne olduğunu merak edenler için de kısa bir tanıtım yapalım.

3B tarama yapabilen bu tablet, çekilecek olan fotoğraflarda da sizlerin jest ve mimiklerini algılayıp, odak noktasını ve netliğini ona göre değiştirerek sizlere %100 hizmet sağlıyor! Mobil telefonlara ve tabletlere ne zaman uygulanacağı kesin olarak bilinmese de pek çok kişi bu haberi okuduktan sonra heyecanını yenemedi!

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu