Sosyal Medya

İnstagram’dan Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Facebook, instagram ve hatta Twitter… Sosyal medyayı ticari bir alana dönüştürmek mümkün ve zaten bu konuda da size izin veriliyor. Bireysel hesap yerine ticari hesaplarınızı bu alanlara taşıyabilir ve kısa süre içerisinde fenomen bir hesaba dönüştürebilirsiniz. Instagram’dan para kazanma başlığı altında birtakım bilgiler vereceğiz ve ne şekilde kazanç elde edebileceğinizi de yine bu mecrada konuşacağız.

Sosyal medyanın en önemli isimlerinden biri olan instagram, bireysel kullanıcılar kadar ticari hesaplara da önem veriyor ve özen gösteriyor. Markalar da bu mecrada yerini almış durumda ve sizler de o markalardan biri olabilirsiniz. Peki ama neler yapılabilir? Gelin hep birlikte bu soruya yanıt verelim?

Satış Yapmak

Elinizde güçlü bir sermaye ve daha da önemlisi stok varsa eğer bu stoğu instagram’da tüketebilirsiniz. Kıyafet, takı, parfüm ve çok daha fazlası. Hemen şimdi bir işletme hesabı oluşturabilir ve ürünlerinizin görsellerini etkileyici bir şekilde hesaplarınıza dökebilirsiniz. Takipçi arttırmak için çekiliş yapmak son dönemde bir hayli moda ve bu modaya sizler de ayak uydurabilirsiniz.

Satış yapmak istediğiniz kategoriyi de incelemenizi tavsiye ediyoruz. Instagram gerçekten büyük bir Pazar ve çok fazla firma var. Aynı ürünü onlarca ve hatta daha fazla firma satışa sunabiliyor. Bu rekabet ortamında ayakta kalmak için elbette ticari zekanızı kullanmak durumundasınız.

Hesap Satışı

Takipçi kazanma ve organik olarak hesap büyütme konusunda başarılı iseniz eğer sizler de hesap satışı yapabilirsiniz. Şu an için bunu tercih eden binlerce insan var ve yine pazarın bir hayli kalabalık olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Sıfırdan bir hesap açarak o hesabı organik olarak büyütebilir ve ilgili alıcılara satabilirsiniz.

Bu bir mizah sayfası olabileceği gibi kadınlara hitap eden gerçek bir kadınla kulübü konsepti de olabilir. Yapmanız gerekenler elbette kolay değil ancak biraz araştırıp işi öğrendiğinizde sizler de hesap satışı konusunda bir tık daha öne geçeceksiniz. Elinizde bir sermaye olması tabii ki şart ve bu sayede hesaplarınızın büyümesi ve satışı da daha kolay bir hal alacaktır.

Story Paylaşımı

Eğer fenomen bir hesaba sahip iseniz sizler de story paylaşımı yapak reklam çalışmalarına katkıda bulunabilir ve ilgili firmalardan reklam alabilirsini. Malumunuz bunu ünlüler çok sık yapıyor ve story başına yüklü rakamlar kazanıyorlar. Tabi ki öncelikli olarak fenomen bir hesap yaratmanız gerekiyor ve bu konuda sponsorlu reklamlardan da faydalanabilirsiniz.

Story paylaşımının yanı sıra ana sayfalarınızda da paylaşım yapabilirsiniz. Reklam verenler bu paylaşımlara çok daha fazla ödeme yapıyor. Fenomen hesap nasıl yaratılır konusuna da göz atmanız gerekiyor ve bu da önemli unsurlardan biri. Çünkü reklam verenler bu hesaplar ile ilgileniyor ve daha fazla takipçiye ulaşmak adına sizleri tercih ediyorlar.

Sosyal Medya Yönetimi

Bu konuda kendinize güveniyor ve profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız eğer sizler de markalar ile iletişime geçebilir ve hesap yönetimi için iş başvurusu yapabilirsiniz. İlgili hesapları daha dikkat çekici hale getirebileceğinize inanıyor ve üzenli içerik paylaşımının yanı sıra takipçi sayısını arttırabileceğinize inanıyorsanız eğer kesinlikle keyifli bir para kazanma yöntemi olacaktır.

Sosyal medya yöneticiliği yalnızca instagram hesapları için değil, Facebook ve Twitter için de mümkündür. Düşünüldüğünde sosyal medyayı aktif olarak kullanmak tam anlamıyla bu şekilde olacaktır. Sosyal medya, kazanç sağlamak isteyenler için harika bir fırsat ve sizler de bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu