Sosyal Medya

Instagram’da Soru Nasıl Sorulur?

Instagram’daki soru sor uygulamasının sistemde devreye girmesinden sonra hikayelerde soruların sorulması kullanıcılar tarafından severek gerçekleştirilen bir işlem olmuştur. Hikayelerde arkadaşlarınızdan gelen soruları yanıtlayabildiğiniz bu özellikle Instagram’da soru nasıl sorulur konusu gündeme geldi.

Özellik Birçok Kullanıcı Tarafından Beğeniyle Karşılandı

En yakın rakibi olan Facebook’u bir hayli geride bırakan bir uygulama olan Instagram dünya çapında kullanıcı kitlesini sürekli büyütmeye devam ediyor. Özelliklerin gün geçtikçe bir yenisini keşfettiğimiz Instagram’daki yeni özellik ‘Bana Soru Sor’ özelliği oldu.

Instagram’daki arkadaşlarınızın hikayelerine sorulan sorular aracılığıyla yorum gönderebildiğiniz ve kendi hikayelerinize de soru sorma özelliği ekleyebildiğiniz bu özellik pek çok kullanıcının beğenisini kazandı ve oldukça popüler bir hale geldi.

Instagram’daki Soru Sor Özelliği Akımına Katılın

Birçok kullanıcının severek kullandıkları bu özellik Instagram bünyesine eklendiğinden bu yana hikayelerde soru sorma bir akım haline gelmeye başladı. Avrupa ve ABD’de ilk olarak kullanıma açılan özellik çok geçmeden Türk kullanıcılara da ulaştı. Türkiye’deki kullanıcılar arasında kısa zamanda bir akım oluşturan özellik Instagram’daki fenomenler arasında yerini alacak gibi görünüyor. Takipçilerinizle daha fazla etkileşimde olabileceğiniz bu akıma siz de hikayelerinizde soru sorarak hemen katılabilirsiniz.

blank

Instagram Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Instagram’da oluşturduğunuz hikayelere girdiğiniz zaman üst kısımda kare bir kutu içerisindeki gülen yüz simgesine tıklamalısınız.

Açılan çıkartmalar içerisinde ‘Sorular’ adı verilen çıkartmayı seçerek devam ediyorsunuz. ‘Bana Soru Sor’ seçeneğine tıkladıktan sonra istediklerinizi kutucuğa yazıyorsunuz. Son olarak sağ üstte bulunan ‘Bitti’ butonuna basmanızla birlikte sorunuz hikayenizle birlikte yayınlanmaya başlıyor.

Instagram’da Sorular Özelliğine Gelen Yanıtları Görüntüleme ve Paylaşma

Sorunuzu yayınladıktan sonra takipçileriniz profil resminize tıkladıklarında soruyu görüntüleyebiliyorlar. Takipçilerden gelen cevapları ise ‘Yanıtlar’ başlığının altında görebiliyorsunuz. Bu bölümde hem sorunuzu, hem gelen yanıtları, hem de soruyu görüp de cevap vermeyen arkadaşlarınızı görebilmektesiniz.

Sorulara gönderilen yanıtları sadece soruyu soran kullanıcı görüntüleyebiliyor. Fakat eğer bu yanıtları paylaşmak istiyorsanız bu da mümkün. ‘Yanıtlar’ bölümü altında yanıtların paylaşıldıkları seçeneği de görüntüleyebiliyorsunuz. Böylelikle yanıtlar profilinizde ayrı bir hikaye şeklinde paylaşıma açılmış oluyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu