Sosyal Medya

Instagram’da Tüm Beğenileri Silme

Instagram kullanıcıları için bilgi vermeye devam ediyoruz. Instagram’da tüm beğenileri silme işleminden söz edeceğiz ve varsa sorularınıza yanıt vermiş olacağız. Sosyal medyanın devlerinden biri ve hali hazırda milyonlarca kullanıcıya hitap eden ender markalardan biri. Günden güne büyümeye devam ediyor ve kalabalık bir aile görüntüsü sergiliyorlar.

Sizler de bu ailenin bir parçası olabilir ve paylaşımlarınız ile birlikte daha fazla takipçiye kısa süre içerisinde erişim sağlama şansı elde edebilirsiniz. Kişisel hesapların yanı sıra ticari ve sayfa statüsündeki hesaplar da kullanıma hazır durumda ve sizler de dilediğiniz formatta kullanabilir ve yerinizi alabilirsiniz.

Instagram Tüm Beğenileri Silme

İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeden asıl konumuza dönelim ve beğenileri nasıl geri alacağınıza hep birlikte göz atalım.

  • Uygulamayı açalım ve hemen ardından sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayalım.
  • Ayarlar seçeneğine geçiş yapalım ve hesap butonu ile devam edelim.
  • Son olarak beğendiğin gönderiler butonuna tıklayacağız ve bu sayede beğendiğimiz gönderiler ekrana gelecektir.
  • Beğendiğiniz gönderilerin altındaki kalp simgesine yeniden tıklayarak beğenilerinizi silebilirsiniz. Bu işlem kesinlikle çok fazla zaman alacaktır ancak bunun dışındaki yöntemler ne yazık ki güvenilir değil ve tavsiye etmiyoruz.

instagramda-tum-begenileri-silme

Uygulama ile Beğeni Silme

Şu an dijital dünya üzerinde detaylı bir araştırma yaparsanız eğer çok sayıda uygulamanın yer aldığını ve beğeni silme işlemi için hizmet verdiğini sizler de göreceksiniz. Bu uygulamaların bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak hizmet veriyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve kişisel bilgilerinizin yanı sıra hesap bilgilerinizi de kısa süre içerisinde ele geçiren zararlı yazılımlardır.

Bu uygulamaların reklamını yapan çok takipçili hesaplar da var ve suça ortak olmaya ve destek vermeye devam ediyorlar. toplu beğeni silme gibi bir işlemi uygulama desteği ile yapamazsınız ve yukarıda bahsi geçen yöntem dışında karşınıza herhangi bir alternatif çıkmıyor. Bu konuda lütfen dikkatli olun ve tavsiye edilen uygulamalardan da uzak durun.

Toplu Beğeni Silen Firmalar

Bot ile takipçi kazandıran, beğeni atan ve daha birçok farklı hizmet için ödeme alan firmalar var. Bunların bazıları kurumsal olarak hizmet verirken bazıları ise amatör bir şekilde ve merdiven altı olarak hizmetlerine devam ediyorlar. Toplu beğeni silme işlemi yaptıklarını da ifade ediyorlar ancak az önce de söylediğimiz gibi kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve bu işlemlerin güvenilir olmadığını söylüyoruz.

Sonuç olarak hesap bilgisini üçüncü bir şahıs ile paylaşıyorsunuz ve bu da alacağınız en büyük risklerden bir tanesi olacaktır. Bu tür bir hizmet almak yerine sizler de olması gerektiği gibi kendi kendinize işlem yapmalısınız. Beğeni silme işleminin nasıl yapılacağını aktardık ve bu adımları takip ederek sorunsuz bir sürece dahil olabilirsiniz.

Elbette bahsettiğimiz yöntem çok fazla zaman harcayacağınız bir yöntem ancak en önemli husus güvenlik detayıdır ve hesaplarınızı kendiniz kontrol edeceğiniz için bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşayacağınızı kesinlikle düşünmüyoruz. Şu an için birçok forum sitesinde bu konu hakkında reklam yapılıyor ve firmaların yanı sıra şahıslar da hizmet sunduklarını dile getiriyorlar. Oysa ki böyle bir hizmet gerçekte yok ve paranızı alıp hesap bilgilerinizi ele geçirmek adına bu etik dışı yöntemi ve duyuruları tercih ediyorlar.

Gerekli uyarıları yaptık ve bu konuda elimizden geldiğince siz değerli instagram kullanıcılarını da bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu