Sosyal Medya

Instagram’da Takip Edilip Edilmeğini Öğrenmenin Yolları

Instagram’da takip edilip edilmediğini veya instagram takibi bırakanları merak ediyor musun? Bu yazımızda sizlere instagram’da takip etmeyenleri bulmanıza yardımcı olacağız.

Instagram, Kevin Systrom tarafından kurulmuş ve bugünün önemli bir sosyal paylaşım platformu olarak yerini almıştır. Sürekli güncellemeleriyle dikkat çeken ve çağın gereksinimlerini karşılamaya odaklı olan Instagram, bazı konularda kullanıcılarına hizmetler sunmamaktadır.

Instagram’ın sizi takip etmeyi bırakan kişilerin çıktığı zamanı göstermemesi ya da bu konuda doğrudan bildirim yapmaması gibi etkenler dahildir. Yani karşılıklı olarak takipleştiğiniz birinin sizi takipten çıktığını anlayabilmeniz için her takipçinizden haberdar olmanız gerekiyor. Hatta tek tek kontrol bile etme durumlarına girerek ınstagram takipten çıkanlar kimler diye araştırmak durumunda kalabilirsiniz.

İnstagramda Takipten Çıkanları Nasıl Görebilirim?

Bu konuda en uzun ve uğraştırıcı olan yöntem, takipçi sayınız 550 iken 549 olduğunda bunun kimin olduğunu görmek için her bir kullanıcının hesabına bakmaktır. Yine de o sizi takipten çıkmışsa, siz onu takip etiğiniz için profilinde herhangi bir şey görülmeyecektir.

Eğerki o sizi takip ediyor ve siz o kullanıcıyı takipten çıkıyorsanız, Sen de Onu Takip Et! çıkacaktır. Onun dışında onların sizi takipten çıkmasına karşılık, takipten çıkan kişinin profiline baksanız bile, hiçbir şey anlaşılmayacaktır. Bu nedenle en temiz yol, Instagram’ın dilinden anlayan programları kullanmaktır. Doğrudan ınstagramda takibi bırakanları öğrenme yolları için İOS ya da Android tabanlı çalışan programları kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

blank

Takipten Çıkanları Gösteren Programların Gerçekten Yararlı mı?

Programlar olmadan kimin sizi takip etmeyi bıraktığını göremezsiniz. Instagram böyle bir hizmeti size sunmadığı için yardımcı programları kullanmak daha mantıklıdır. O yüzden, program araştırırken AppleStore ya da Google Play üzerinden mutlaka kullanıcı sayısı yüksek olan, milyonlarca kez indirilmiş ve olumlu yorum almış programlara odaklanın. Kullanım işleyişine ve genel özelliklerini de iyi araştırın. Bunun sebebi, sizin Instagram şifrenizi istemeleridir. O yüzden kullanıcı adı ve şifrenizi vereceğinizden mutlaka, programın güvenilir olduğundan emin olmalısınız.

Instagram Takipçi Programı Bana Neyi Gösterir?

İndirdiğiniz programın özelliğine göre değişir. Fakat genel sistemleri aynıdır. Bu tür programlarda ınstagram takip çıkanları, sizi takip eden fakat sizin takip etmediklerinizi, kaç kişi ile karşılıklı olarak takipleştiğinizi, gönderilerinizi hangi kullanıcılar daha çok beğeniyor ya da hayalet kullanıcılar kimlere kadar sizlere detaylı bir şekilde Instagram hesabınızı kontrol etme imkanı sağlayacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu