Sosyal Medya

Instagram’da GT Ne Demek?

Instagram’da GT Ne Demek? Instagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı GT nedir? Bu yazımızda tüm bu soruların cevabını bulacaksınız.

Günümüzde Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya kullanımı popüler bir hal almıştır. En sık kullanılanların başında ise Instagram gelmektedir. Dünya genelinde her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal paylaşım platformu olan Instagram popülerliğini ise her geçen gün artırmakta olan bir uygulama. Sosyal medyada bizim onaylamadığımız kelimeleri, terimleri görünce bu ne demek ya da ne demek istemiş diye düşünüyoruz. Instagram’da GT ne demek? Bu iki harfin anlamını ilk başta baktığınızda anlamayabilirsiniz. Merak edilen kelimelerden birisidir. GT sözcüğünün ne anlama geldiği konusunda merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram’da GT Ne Demek?

Insagram’da kullanıcılarının en önemli konusu takiptir. Beğendiğiniz birini ya da sayfayı takip edebilmek için öncelikle takip isteği göndermelisiniz. İsteğiniz onaylandığı anda takip için bildirim gelir yani GT bu bildirimi sizi takip etmek isteyen kişileri onaylamak ve sizin de takip edebilmenize olanak sağlar. Takip ettiğiniz kişilerin bilgi ve paylaşımlarını ana sayfada görebilirsiniz. Takip Instagram başta olmak üzere birçok sosyal ağ sitelerinde kullanılan bir sözcüktür. Instagram yorumlarında çok sık gördüğümüz GT “Geri Takip” demektir. İlk bakışta anlamsız bir ifade gibi gelmektedir. Takip edeni takip ederim. Manasına da gelmektedir. GT yani “Geri Takip” takipçi sayısını artırmak isteyenlerin kullandığı yöntemdir. Instagram‘da başkalarını takip ederek de takip sayınızı artırabilirsiniz. Instagram‘da GT ifadesini yorum kısmına yazarak, kullanıcıların görmeleri sağlanmaktadır. Ünlü kişilerin paylaşımlarına bu ifadeyi bırakanlar, kısa sürede birçok kullanıcının görmesine olanak sağlamış olur.

blank

GT İfadesi Neden Yazılır?

Sosyal medyada özellikle Instagram’da popüler olabilmeniz için belirli bir takipçi sayınızın olması gerekmektedir. Takipçi kazanabilmek için kullanıcılar, ünlü kişilerin paylaşımlarında ya da ünlü markaların paylaşımlarında, çokça yorum alan sayfalarda GT  “Geri Takip” yöntemini kullanarak takipçi sayısını artırmayı hedeflemektedir. Böylelikle sayı da zamanla artış yaşanmaktadır. Kısa sürede on binlerce kullanıcı tarafından görüldüğü için bu yöntem tercih nedenidir. Aynı zamanda  popüler bir imaj yaratarak da  kullanıcıların sizi takip etmesinde etkili olabilirsiniz.

GT İfadesine En Çok Nereden Takipçi Gelir?

GT ifadesini yazımızda açıklamıştık. GT  “Beni takip edin, ben de sizi takip edeyim.”  Bu ifadeyi Instagram’da en çok paylaşım yapanların altındaki yorumlardaki kişileri takip ederek, takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu