Anasayfa

Instagram’da Fake Hesap Açanı Nasıl Buluruz?

Instagram, en çok fake hesabın yer aldığı mecralardan biri ve ne yazık ki bunun önüne geçmek de pek mümkün olmuyor. Instagram’da fake hesap açanı bulma başlığı altında sizlere birtakım detaylardan söz edeceğiz ve en azından bu şekilde fake hesap tespiti yapabilirsiniz. Herhangi bir uygulama ya da program desteği sunulmuyor ve size bu tür öneriler ile gelen forum sitelerini de es geçmek durumundasınız.

Fake hesaplar zaman zaman rahatsız edici olabiliyor ve sizleri gizliden gizliye takip eden bu hesaplar bazı zamanlar fotoğraflarınızı ya da içeriklerinizi de izinsiz alıyor ve paylaşıyorlar. Bunun önüne geçmek için instagram şikayet butonunu kullanabilirsiniz. Peki ama fake hesapları nasıl tespit edebiliriz?

  • Ortak arkadaşlara bakabilirsiniz. Eski sevgiliniz ya da sizden nefret eden birileri mutlaka yakın arkadaşlarınıza da ulaşmak isteyecektir.
  • Kullanıcı adı sıfırlama yöntemi de fake hesap tespit etmek için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Bu sayede hangi e posta adresi ile hesap oluşturduğunuz tespit edebilir ve bu yöntem üzerinden fikir yürütebilirsiniz.
  • Eğer hesaplarınızı gizliden gizliye takip eden ve içerik hırsızlığı yapan fake hesaplar varsa bu hesapları instagram yönetimine şikayet etmeniz yeterli olacaktır. en kısa süre içerisinde gerekli müdahale yapılıyor ve hesaplar kapatılıyor.

Neden Fake Hesap Kullanılıyor?

  • Eski sevgili, merak edilen sanatçı, engel yediğimiz hesaplar ve çok daha fazlası… Tüm bunları gizliden gizliye takip etmek için fake hesap açıyoruz ve bu sayede hem ana sayfa gönderilerini hem de hikayelerini takip etme şansı elde ediyoruz. İçerik hırsızı firmalar da bunu yapıyor ve hatta ünlü isimlerin büyük bir kısmı da fake hesap kullanmayı tercih ediyorlar.
  • Anonimlik detayı da yine en önemli hususlardan bir tanesidir ve bu sayede sizler de daha rahat ve daha özgür bir biçimde yorum yapma ve takip etme şansı elde ediyorsunuz. Kendi hesaplarınız ile yazamayacağınız birçok şeyi fake hesap aracılığı ile yazabilir ve paylaşabilirsiniz.

Fake Hesaplar Kapatılıyor mu?

Haklarınızı ihlal eden ve içerik hırsızlığı yapılan bir durum söz konusu ise şikayet etmeniz durumunda bu hesaplar en kısa süre içerisinde kapatılıyor. Merak etmeyin bu konuda instagram isimli sosyal medya platformu bir hayli hassas ve bu hassasiyet ile birlikte daha güvenilir bir ortama adım atmış oluyorsunuz.

Fake hesapları kapattırmak isterseniz eğer elinizde bazı kanıtların da bulunması gerekiyor. Çalınan içeriklerin size ait olduğunu ispat ederseniz eğer en kısa süre içerisinde fake hesap kapatılacak ve sizler de rahat bir nefes alacaksınız.

Fake Hesaplar Programla Tespit Edilebilir mi?

Ne yazık ki art niyetli insanların sayısı bir hayli fazla ve işe yaradığını iddia ettikleri üçüncü parti yazılımları da satışa sunmaya devam ediyorlar. Şu an google play mağazasını ziyaret ettiğinizde sizler de buna benzer çok sayıda uygulamanın var olduğunu göreceksiniz ancak inanın bize bu uygulamaların hiçbiri işinize yaramayacak ve kesinlikle fayda sağlamayacaktır. Bunu iddia edenlerden uzak durun çünkü tek amaçları instagram hesaplarınızı ele geçirmek ve kişisel bilgilerinize illegal yöntemler ve yollar ile ulaşmak olacaktır.

Program kullanımına ihtiyaç duymadan da fake hesap tespiti yapabiliyorsunuz ve ilk başlıkta bunun nasıl olması gerektiğini detaylı bir şekilde anlattık. Sizler de ilgili adımları takip ederek taleplerinize doğrudan yanıt alabilirsiniz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu