Anasayfa

“gov” Uzantılı Hesaplara Siber Saldırı

“gov” Uzantılı Hesaplara Siber Saldırı

Yaklaşık üç gündür Türkiye’de devlet kurumlarına tahsis edilen .gov uzantılı internet sitelerine ve e-posta hesaplarına yönelik siber saldırı düzenleniyor.

“.gov” Uzantılı E-Postalara 12 farklı ülkeden Siber Saldırı

Yaklaşık üç gündür 12 farklı ülkeden Türkiye’deki “.gov” uzantılı internet sitelerine ve e-posta hesaplarına düzenledikleri saldırılar devam ediyor.

Görünüş itibarı ile tüm saldırılar Güney Kore üzerinden düzenlendiği iddia edilse de, aslında IP adreslerinin sürekli değişmesinden kaynaklanan bir durum olduğu açıklandı.Bu sebeple saldırının kaynağını tespit zorlaşıyor. Asya ve Avrupa’da bulunan tam 12 ülke üzerinden düzenlediği tespit edilen siber saldırılar sebebi ile sunucu hizmeti veren şirketler güvenlik önlemlerini artırdı.

E-postarı “gov” uzantılı olan hesaplarda, saldırılar nedeniyle spam olarak algılanıyor ve bu e-posta alıcılarının istenmeyen mesaj kutusunda birikiyor.

Takipcilerimize tavsiyemiz, “.gov” uzantılı e-posta hesaplarınıza gelen postaları güvenli bir virüs taraması ile güvenlik taramadan geçirmeden açmamaları gerektiğini hatırlatalım.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu