Sosyal Medya

Instagram’da En Çok Takipçisi Olan Hesaplar

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olma özelliğine sahip olan Instagram, bu anlamda kişilere popüler olma imkanı da tanımaktadır. Instagram’da en çok takipçisi olan hesaplar bu popülerliği elde etmiş olan hesaplar olup çoğu kişi ünlü oyunculardan oluşmaktadır. Ünlülerin yanı sıra Instagrammer olarak da bilinen bir mesleği yapan ve takipçileri ile sürekli olarak paylaşımda bulunan kişiler de bu listede yer alır.

Instagram

Uygulama dahilinde en çok kullanıcıya sahip olan ve takipçi sayısını kimselere bırakmayan uygulama hesabı olarak Instagram’ın 225 milyon 898 bin 533 takipçisi bulunmaktadır. Birincilik sırasını kimseye bırakmayan Instagram uygulaması dahilinde kimi kullanıcılar hesap açıldığı anda otomatik olarak bu hesabı takip etmektedir. Kimi kullanıcıların ise uygulama ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilmek adına resmi Instagram hesabını takip ettikleri bilinir. En çok takipçisi olan hesap olarak uygulama içerisinde yer almaktadır.

blank

Christiano Ronaldo

Juventus takımının simgelerinden bir tanesi haline gelen ve Portekiz milli futbol takımında da yer alan Christiano Ronaldo çoğu zaman Linoel Messi ile karşılaştırılsa da Instagram takipçi sayılarına bakıldığı zaman Ronaldo’nun Messi’yi açık ara fark ile geçtiği görülmektedir. Instagram verilerine bakıldığı zaman en çok takipçi sayısına ulaşan üçüncü hesap olarak 147 milyon kişinin Ronaldo’yu takip ettiği görülmektedir. Dünyanın popüler sosyal medya uygulaması olarak Instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflar ve hikayeler ile dikkat çeken Ronaldo, futbol kariyerinin yanı sıra fenomen olma yolunda da hızlı bir şekilde ilerlemiştir. Uygulama dahilinde en çok takipçisi olan hesaplar arasında yer alır.

blank

Selena Gomez

Amerikalı ünlü şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez gençlerin en çok takip ettiği kişilerden bir tanesidir. Instagram uygulaması dahilinde de 144 milyon kişilik bir takipçi listesine sahip olan Selena Gomez, attığı fotoğraflar, çektiği videolar ile takipçilerinin beğenisini kazanmaktadır. Bunun yanı sıra her geçen gün takipçi listesi genişleyen Selen Gomez’in Instagram uygulaması dahilinde en çok takipçisi olan ikinci hesap olarak yer aldığı resmi kayıtlarda bulunur.

Instagram’da En Çok Takipçisi Olan 9 Ünlü

1. CRISTIANO RONALDO 147 milyon takipçi
2. SELENA GOMEZ 144 milyon takipçi
3. ARIANA GRANDE 136 milyon takipçi
4. DWAYNE THE ROCK JOHNSON 122 milyon takipçi
5. BEYONCE 120 milyon takipçi
6. KIM KARDASHIAN 120 milyon takipçi
7. KYLIE JENNER 120 milyon takipçi
8. TAYLOR SWIFT 113 milyon takipçi
9. JUSTIN BIEBER 102 milyon takipçi

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu