Sosyal Medya

Facebook Profilime Kim Baktı?

Dünya üzerinde en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu olan Facebook başka insanlarla iletişim kurmak ve bilgi alışverişi için kullanılır. Takip etmek istediğiniz kişiyi arkadaş olarak ekleyerek bundan sonra onunla ilgili tüm gelişmeleri yakıdan takip edebilirsiniz. Arkadaş olmadığınız veya olmayı düşündüğünüz kişinin profiline bakabilir ve Facebook profilime kim baktı? Gibi soruyu yöneltebilirsiniz.

Facebook Profiline Bakılabilir mi?

Hayranı olduğunuz bir ünlünün veya sizin profilinize kimin geldiğini öğrenmek sanıldığı kadar kolay bir durum değildir. Resmi kayıtlara göre 2 milyar Facebook kullanıcısının başka profillere bakması gayet normal bir durumdur. Ancak bu platformda Facebook kullanım amaçlarının dışına çıkıp bazı kişilerin bilgilerini öğrenmek için profile girilmektedir.

Fakat bilgi, resim ve video paylaşılan Facebook platformunda bahsedilen profilime kim baktı? durumu asla gerçeği yansıtmamaktadır. Kendi profilinize kimin bakıp bakmadığını öğrenmeniz mümkün değildir. Şu durumdan emin olunmalıdır ki profile kimin bakıp bakmadığınız öğrenmek çok güçtür. Henüz Facebook için böyle bir uygulama söz konusu değildir.

Profile Kimler Bakabilir?

Facebook kullanıcıları birbiri ile arkadaş olduklarında profillerindeki tüm detaylara ulaşma hakkına sahiptirler. Arkadaş olmadıklarında ise sadece isim ve soy isim girerek bazı noktalara kadar erişim sağlarlar. Facebook profilime kim baktı? Gibi bir sorunun tam karşılığı asla yoktur. Sürekli reklamlar halinde gelen bu sisteme asla güvenmeyin ve itibar etmemek gerekir.

Profilime kim bakar sorusu gerçeği yansıtmadığı gibi tamamen kişileri kandırmaya yöneliktir. Şu anda veya geçmişte denildiği gibi Facebook profile bakan kişileri görmek mümkün değildir. Kısacası böyle bir uygulama tamamen palavradan ve uydurmadan ibarettir. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeniz ve bu uygulamadan tamamen uzak durmanız beklenir. Facebook dünyaya açılan en önemli pencere olduğundan dolayı kullanım alanları dışında asla kullanılmaması gerekir.

blank

Sözde Facebook Profiline Gelen Kişileri Öğrenme Metotları

Facebook son zamanlarda amacı dışında kullanılmaya çalışılsa da bazı durumlar asla gerçeği göstermemektedir. Özellikle kısa sürede yayılan Facebook profilime kim bakmış olabilir? sorusuna bazı sitelerde verilen yanıt; Kendi profiliniz eğirip sağ tuşu tıklatın ve sayfa kaynağını görünce açılan yerde Ctrl+F ve F3 tuş takımına basın ardından arama kısmına initialchatfrendslist- çizgi olmadan yazın gibi hamleler doğru değildir.

En son profilime kim bakmış veya profillere bakan kimler? gibi sorularla uğraşmak tamamen zaman kaybıdır. Bu durumdan dolayı Facebook hesabınızdan gerekli bilgileri paylaşmaktan başka bir hamle de bulunamazsınız.

Uzmanlardan Gelen Uyarılar

Trend Micro tarafından sıklıkla yapılan paylaşımlarda Facebook kullanıcılarının profilime kim bakmış gibi bir soruya yanıt bulacakları söz konusu değildir. Facebook kullanıcıları bu konuda rahatlayabilir ve böyle bir uygulamanın olmadığı konusunda emin olabilirler. Hiçbir şekilde hiçbir kullanıcıya başka bir hesabın profiline girme hakkı tanınmamıştır.

Yayılan bazı söylentiler doğru olmadığı gibi bazı hesaplara da virüs bulaştırmaktadır. Facebook kullanıcılarına yetkililer tarafından yapılan uyarılar gelen bu tarz uygulamaları yüklememeleri konusundadır. Reklam halinde gelen ve kişileri etkileyen Facebook profilime kim bakmış olabilir? Sorusuna inanmamak ve asla bu uygulamayı indirmemek gerekir.

Facebook’tan Resim Ve Bilgi Paylaşın

Son günlerde profilime kim bakmış uygulamasını indiren milyonlarca kullanıcı gerçeği kısa sürede anlasa da bazı durumlarda telefona veya bilgisayara virüs bulaşabilir. Profilime kim bakmış sorusunun cevabı asla yaygın ağı olan Facebook ta değildir. Bu gibi durumlardan kaçınmak ve asla inanmamak gerekir. Facebook sayfanızdan istediğiniz gibi resim ve bilgi paylaşımlarında bulunabilirsiniz. Çünkü Facebook’un kullanıcı ana teması budur.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu