Sosyal Medya

Instagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir?

Daha duyarlı ve daha korunaklı bir alan yaratmak adına özel bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Instagram hassas içerik kısıtlama özelliği ile birlikte sizler de paylaşımlarınızı belli bir kitleye sunabilir ve paylaşımlara dair küçük bir uyarı ekranı da ekleyebilirsiniz.

Birçoklarınızın karşısına çıkmıştır diye düşünüyoruz. Bu fotoğrafta hassas içerikler var tarzı bir uyarı ile birlikte içeriği görüntüleyip görüntülememe adına sizlere bir soru soruyor.

+18 ya da benzeri içerikler de bu ekran kesinlikle faydalı ve bu sayede insanları rahatsız etmemiş oluyorsunuz. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi daha duyarlı bir sosyal mecra yaratmak adına önemli bir ayrıntı.

instagram-hassas-icerik-kisitlama

Instagram Hassas İçerik Kısıtlama Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sizler de ayarlar menüsüne geçiş yapın ve bu kısımda yer alan hassas içerik seçeneğini aktif edin. İptal etmek için de yine aynı adımları takip edeceksiniz ve dilediğiniz zaman bu özelliği deaktif hale getirebiliyorsunuz. Paylaşımlarınızda korkutucu, aykırı, çıplaklık içeren detaylar mevcut olduğu takdirde takipçilerinizi uyarmak adına bir ibare ekleme şansı elde ediyorsunuz.

18+ paylaşımlarda bu uyarıya elbette ihtiyaç var ve bu sayede ebeveynler de çocukları için daha güvenli bir kullanıma imza atmış oluyorlar.

Neden İhtiyaç Duyuluyor?

İş ortamında, topluluk içerisinde ya da ailenizin yanındasınız… Takip ettiğiniz bir sayfayı açtığınızda karşınıza absürt bir görüntü çıksın istemezsiniz. Instagram bu konuda empati kurabiliyor ve sizler için hassas içerik detayını gözler önüne seriyor. Bu uyarıyı gördüğünüz anda açmak için tereddüt ediyor ve belki de açmıyorsunuz. İşte bu uyarı sayesinde daha duyarlı bir instagram yaratılmış olunuyor.

Eğer bir sayfa yöneticisi iseniz ya da aykırı paylaşımlar yapıyorsanız sizler de bir üst başlıkta belirttiğimi gibi bu özelliği aktif hale getirebilir ve takipçilerinizi koruma altına alabilirsiniz. Özellikle kan, vahşet ve psikolojik anlamda kişiyi olumsuz etkileyecek görüntülerde bunu çok sık görüyoruz. Ya da çıplaklık içeren paylaşımlar için de aynısı geçerlidir. Herkes için daha kullanılabilir bir instagram uygulaması tasarlanmış durumda ve bu konuda başarılı olduklarını da belirtmek isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu