Sosyal Medya

Instagram’da Değişim Rüzgarı Devam Ediyor!

Yaklaşık birkaç hafta kadar önce kendi bloğundan yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çeken ünlü blogger Manchun, Facebook ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. Instagram’da değişim rüzgarı başlığı altında hem Facebook’u hem de Instagram’ı konuşacağız. Facebook’un, karanlık mod gibi ilginç bir proje ile ortaya çıkacağını ve bunu çok kısa süre içerisinde hayata geçireceğini dile getiren blogger, instagram’ın da farklı bir çalışmaya imza atacağını duyurdu.

Hikayeler ve Boomerang ile ilgili büyük bir değişim söz konusu olabilir ve yapılacak çalışmalar neticesinde kullanıcılara çok daha işlevsel detaylar sunulacaktır. Sürekli olarak yeniliklere imza atan instagram ailesi, yakın zamanda dikkat çekici bir çalışma ile de karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Dilerseniz bu konu ile ilgili diğer detayları da hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

Boomerang Değişimi

Bildiğiniz gibi Boomerang, instagram hikayelerde en çok kullanılan ve tercih edilen hizmetlerden bir tanesidir. Bu hizmeti daha popüler ve daha tercih edilir hale getirmek adına birçok farklı yeniliğe imza atılacak ve yakın zamanda bunun duyurusu da yapılacaktır. Ünlü blogger’ı dinleyecek olursak eğer karşımıza şu detaylar çıkıyor:

Klasik: An itibarıyla birçoklarınızın kullandığı modlardan bir tanesi ve bu detay ile ilgili herhangi bir gelişmeden bahsedilmiyor.

blank

Hold: İlgili görselin her döngü sonrası duraksatılması olarak karşımıza çıkan bu özellik ile birlikte daha etkin bir kullanım hedefleniyor ve geliştirmeler ile birlikte daha popüler hale geleceği düşünülüyor.

Dynamic: Döngü bittikten sonra ilgili görselin titretilmesi de çok dikkat çekici bir çalışma olabilir ve ünlü blogger bu konu hakkında da bazı sırlar paylaştı. Yapılacak geliştirmeler neticesinde Boomerang çok daha dikkat çekici bir özelliğe dönüştürülecek ve daha fazla tercih edilecektir.

Slowmo: an itibarıyla böyle bir özellik mevcut ancak geliştirmeler neticesinde daha yavaş bir görüntüye sahip olabileceksiniz.

Duo: Klasik moddan daha yavaş fakat slowmo modundan daha hızlı bir çalışmadan bahsediyoruz. Dengeyi kurabilmek adına bu moda ihtiyacınız olabilir ve yakın zamanda kullanıma hazır hale getirileceğini de belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Duo 2: Klasik modun hızı sizleri tatmin etmiyorsa eğer duo2 ile birlikte görseli biraz daha hızlandırabilirsiniz. Abartılı bir hızdan bahsetmiyoruz ve gayet dengeli bir çalışma olduğunu da belirtmek gerekiyor. Klasik modu beğenmeyenler ya da tercih etmeyenler için bu modun daha kullanışlı olacağını düşünüyoruz.

Bununla birlikte görsel içeriklerin görüntülenmesine dair bir çalışma da yürütülüyor. Bildiğiniz gibi sosyal medyadaki en önemli unsurlardan bir tanesi de güçlü bir etkileşim yakalayabilmektir. Bu konuda instagram tarafından da destekleniyorsunuz ve paylaşacağınız içeriklerin daha fazla insana ulaştırılması için tüm geliştirmeler tek tek ele alınıyor.

Güçlü Etkileşim ve Boomerang Etkisi

Daha estetik bir çalışma ve insanların ilgisini çekecek paylaşımlar ile birlikte sizler de hesaplarınızı bir adım öne taşıyabilir ve insanları hesaplarınıza yönlendirebilirsiniz. Sosyal medyayı bu yüzden kullanıyoruz ve daha popüler olmak adına paylaşım yaparken ince eleyip sık dokuyoruz.

Boomerang gibi hizmetler sayesinde kısa süre içerisinde etkileşimi güçlendirebilir ve daha geniş kitlelere ulaşma şansı elde edebilirsiniz. Instagram yönetiminin en büyük hedefi de budur ve yakın zamanda Boomerang’da yapılacak olan geliştirmeler de tam olarak buna karşılık geliyor. Bu güzel haber, birçok instagram kullanıcısını da harekete geçirmiş durumda ve heyecan verici bir değişim olacağı da aşikar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu