Sosyal Medya

Instagram’da Aynı Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Instagram kullanıcılarının sorularına yanıt vermeye devam ediyoruz. Hikayeye 2 fotoğraf ekleme konusu da yine en çok merak edilenlerden bir tanesidir. Bakın burada dikkatinizi çekmek istediğimiz bir şey var. Farklı farklı iki fotoğrafı 2 hikayede değil, tek hikayede nasıl paylaşacağınızı anlatacağız.

2 farklı hikaye atarak paylaşım yapmayı zaten birçoklarınız biliyorsunuz ancak bugün daha farklı bir konuya değineceğiz. Instagram, kullanıcıları için çok sayıda avantaj sunmaya devam ediyor ve birçok uygulamada yer almayan özellikleri de yine instagram’da bulabileceksiniz.

Instagram’da Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Dilerseniz nasıl yapabileceğinizi ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini de detaylı bir şekilde anlatalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapalım.

  • Hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra paylaşmak istediğiniz ilk fotoğrafı hikaye ekranına taşıyın ve bekleyin. Şu an hikaye ekranında yer alıyorsunuz.
  • İki parmağınız ile küçültme hareketi yapmanızı isteyeceğiz. Bu sayede sizlerde diğer fotoğraflar için alan yaratmış oluyorsunuz. Hikayedeki ilk fotoğrafın boyutunu küçülterek yeni bir alan açmak da diyebiliriz.
  • Uygulamayı arka plana alalım ve telefonumuzun galerisine geçiş yapalım.
  • İkinci fotoğrafı seçtikten hemen sonra sol alt kısımda yer alan paylaş sembolüne dokunarak kopyala dememiz gerekiyor.
  • Bu adımları tamamladıktan sonra uygulamaya dönüş yapalım.
  • Kopyalama işlemi yaptığımız için sol alt kısımda çıkartma ekle gibi bir ibare belirecektir.
  • Tıkladığınız anda ikinci fotoğraf doğrudan hikayeye ekleniyor ve ilk fotoğrafta yaptığınız gibi fotoğrafı dilediğiniz gibi boyutlandırabiliyorsunuz.

instagramda-ayni-hikayeye-birden-fazla-fotograf-ekleme

Estetik Görünüm

1 veya daha fazla fotoğraf paylaşmak, dışarıdan bakıldığında çok daha estetik bir görünüm sergiliyor. Bununla birlikte farklı hikayeler paylaşmak istemeyenler için de özel bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz. Büyük sayfalar bunu çok fazla yapıyor ve özellikle meme tarzı komik paylaşımlar için de bu tür bir detayı uygun görüyorlar.

Boyutlandırma konusunda ise bir sıkıntı var ve ne yazık ki çözünürlük az da olsa düşüyor. Bunu dert etmeyenlerden iseniz eğer sizler de yukarıda bahsi geçen adımları takip edebilir ve sorunsuz bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Çıkartma Sembolü Görünmüyor?

Az önce çıkartma butonundan bahsettik ve bu butona tıkladığınızda ikinci fotoğrafı ekleyebileceğinizi ifade ettik. Eğer bu buton karşınıza çıkmazsa hikayeler kısmına uzunca süre basılı tuttuğunuzda metin ekranı devreye giriyor ve yapıştır demeniz yeterli olacaktır. Hali hazırda kopyaladığınız bir fotoğraf olduğu için doğrudan panoda yer alıyor ve yapıştır butonu ile birlikte yine ikinci fotoğrafı sorunsuz bir şekilde ekleyebiliyorsunuz.

Yapmanız gerekenler gayet basit ve bu adımları takip etmek dışında farklı bir detay karşınıza çıkmıyor. İki veya daha fazla fotoğraf da paylaşabiliyorsunuz ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi çözünürlük her fotoğrafta biraz daha düşecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu