Sosyal Medya

Instagram Videoları Açılmıyor!

Sosyal medya uygulamaları arasında an itibarıyla en popüler olanı hiç şüphesiz ki Instagram’dır. Milyonlarca kullanıcının fotoğraf ve video paylaşmasına izin veren ve bunu mükemmel bir fırsata dönüştüren uygulama, kimi zaman video oynatma konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Instagram videoları açılmıyor şeklinde bir sorun yaşıyor ya da donma problemi ile karşı karşıya geliyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit.  Şimdi dilerseniz hangi adımları izlemeniz gerektiğine hep birlikte göz atalım.

Instagram Videoları Açılmıyor!

  • Çok klişe bir yöntem olabilir fakat gerçekten işe yarıyor. Uygulamayı silip tekrar yüklediğiniz takdirde Instagram videoları açılmıyor sorunu da ortadan kaldıracaktır. En başarılı yöntemlerden bir tanesidir ve kullanıcıların büyük bir kısmı da bunu tercih ediyor.

blank

  • Yukarıda bahsi geçen klasik yöntem fayda etmediği takdirde uygulamayı güncellemeyi deneyin. Eğer otomatik güncelleme aktif değilse muhtemelen eski bir sürümü kullanıyorsunuz ve bu da uygulamayı kullanırken birtakım sorunlar yaşamanıza neden olacaktır ve bu sorunlardan bir tanesi de videoların açılmaması durumudur. Güncelleme yaptıktan sonra sorun çok büyük bir ihtimalle çözüme kavuşmuş olacaktır.
  • Her iki işlem de işe yaramadı ve hali hazırda Instagram videoları açılmıyor şeklindeki sorun devam ediyorsa eğer yapabileceğiniz bir şey daha var. Uygulamaya girip ayarlar kısmına tıklayın ve sonrasında ‘’Hücresel veri kullanımı-Daha az veri kullan’’ adımlarını takip ederek onay verin.
  • Bir diğer yöntem ise ‘’Cihaz ayarları-ekran ayarları-görüntüleme oranı’’ ve sonrasında Instagram ibaresinin karşısında varsa tik işaretini kaldırmak olacaktır. Yine en etkili yöntemlerden bir tanesidir ve çok fazla olumlu yorum aldığını da belirtmek gerekiyor.
  • Bahsi geçen işleler, birçok farklı marka ve modelde fayda sağlıyor ancak tüm bu işlemlere rağmen sorundan kurtulamıyor ve video izleme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız fabrika ayarlarına geri dönmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Instagram, fotoğraf paylaşımı ile birlikte 1 dakikalık video paylaşımını da mümkün hale getiren özel bir platform ve yine milyonlarca kişi video izlemek için bu mecrayı tercih ediyor. Video izleme konusunda yaşadığınız sorunlara sunabileceğimiz çözümler yukarıdaki gibidir ve mutlaka fayda sağlayacaktır.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu