Sosyal Medya

Instagram Video Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları için faydalı bir yazı kaleme alacağız ve bu yazıda Instagram video kaydetme işleminin nasıl yapılacağına yer vereceğiz…

Takip ettiğiniz birileri hoşunuza gidecek bir video paylaşmışsa eğer ilgili vidyonun sağ alt köşesinde yer alan kaydet simgesi ile birlikte kaydedebiliyorsunuz ve dilediğiniz zaman izleme şansına sahipsiniz ancak kişi bu vidyoyu, yani paylaşımı sildiği takdirde ne yazık ki kaydedilen vidyoya ulaşmak pek de mümkün olmayacaktır.

Size gönderilen yani dm aracılığı ile iletilen vidyoları ise sorunsuz bir şekilde download edebiliyor ve cihaz hafızasına olduğu gibi farklı cihazlara da kaydedebiliyorsunuz. Fotoğraf ve vidyo paylaşım ekranı olarak tanımlayabileceğimiz instagram, bunun için ekstra bir fırsat sunmuyor ve uygulama desteği almak zorunda kalıyorsunuz. Google Play mağazalarını ziyaret ederseniz eğer bu konuda sizlere ücretsiz hizmet verecek olan sayısız uygulamanın ve programın yer aldığını göreceksiniz.

Dilerseniz kaydetme işlemini nasıl yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım. Aşağıda bahsi geçen adımları takip ettiğiniz takdirde sizler de başarılı sonuçlar elde edecek ve hoşunuza giden her vidyoyu cihazlarınıza aktarabileceksiniz.

blank

Instagram Video Kaydetme Süreci Nasıl İşliyor?

  • Instagram uygulamasını açıp kullanıcı adı ve şifre girişi yaptıktan hemen sonra özel mesaj, yani dm kutunuza gidin.
  • Google Play mağazası üzerinden ücretsiz olarak indireceğiniz ES file manager ile birlikte indirme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz ve bu uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra da aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  • Uygulamayı açtıktan sonra dahili hafızayı seçmeniz gerekiyor.
  • Android-data-com.instagram.android-cache ve son olarak video adımlarını takip edeceksiniz ve size gönderilen tüm vidyoların burada olduğunu da göreceksiniz.
  • Burada olan vidyoları dilediğiniz gibi isimlendirebilir ve kayıt altına alabilirsiniz.
  • Uygulama içerisinde yer alan video ve diğer görüntüleri tek bir tık ile indirebiliyorsunuz ve dilerseniz kendi mail adresinize de gönderebilir ve indirme işlemini buradan da yapabilirsiniz.
  • Yazımızın başında mutlaka bir uygulamadan yardım almanız gerektiğini anlatmıştık ve sizlere tavsiye edebileceğimiz en güvenilir uygulama kesinlikle Es file manager olacaktır. İndirme ve kaydetme işlemi çok basit ve zaten size gönderilen vidyolar kayıt altında olduğu için erişim sağlamak da daha kolay bir hal alıyor.

Web sitesi Üzerinden İndirme İşlemi

Birçok kaynakta, ücretsiz olarak hizmet veren web sitelerinden bahsediliyor ancak bu sitelerin instagram için hizmet vermediklerini ve hatalı bilgilendirme yapıldığını belirtmek isteriz. Savefrom tarzı adresler aracılığı ile vidyo download işlemini yapabiliyor ve cihazlarınıza kaydedebiliyorsunuz ancak instagram vidyoları bunun için uygun değil ve size tavsiye edilen sitelerden de özellikle uzak durmanızı rica ediyoruz.

Vidyonun sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıkladığınızda bağlantıyı kopyala ibaresi çıkıyor ve bu bağlantıyı kopyalayıp indirme sitelerine yapıştırdığınızda desteklenmeyen vidyo türü gibi bir uyarı alacaksınız. Az önce de söylediğimiz gibi siteler aracılığı ile indirme işlemini ne yazık ki yapamıyorsunuz.

Yukarıda maddeler halinde bahsettiğimiz adımları takip etmeni kesin yöntemdir ve bu sayede sizler de gönderilen her vidyoyu cihazlarınıza kayıt etme şansına sahipsiniz. Üstelik dilerseniz vidyolar üzerinde değişiklik yapabiliyor ve sıralama şansı da elde ediyorsunuz.

Bu yöntem dışında bahsi geçen yöntemler ne yazık ki fayda sağlamıyor ve birçok kaynakta bahsi geçen orijinal olmayan indirme uygulamaları da cihazlarınıza zarar verecektir. Instagram Video Kaydetme konusunda dikkatli olmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmış olalım.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu