Sosyal Medya

Instagram UNF Ne Demek ? Instagram UNF Nedir ?

Instagram’da UNF kısaltması hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Instagram kullanıcıların biografi kısmında yazdığı “UNF” karekterleri aslında Unfollow kelimesinin kısaltılmasıdır. İngilizcede Unfollow kelimesinin Türkçe karşılığı “Takip etmekten vazgeç” anlamını ifade etmektedir. Instagram kullanıcıları ise takip etmeyi bırakıyorum anlamında kullanmaktadırlar. Bir fotoğrafın altına yorum olarak UNF bırakılmışsa, o kişinin artık takip etmeyeceği anlamına gelir.

Mesaj yazarken kelimeleri kısaltarak yazarız ve bu her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Sebebi acaba daha hızlı olmak mı? Siz değerli okuyucularımıza sadece tavsiyem, “Güzel Türkçemizi Güzel Konuşalım” olacaktır.

Bildiğimiz gibi Instagram, şuan en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olarak karşımızda. Bazen gezdiğimiz yerleri bazen de sevdiğimiz arkadaş ve yakınlamız ile çektiğimiz selfie’leri paylaşıyoruz. Ülkemizden her gün yüz binlerce fotoğraf yükleniyor. Hal böyle olunca intagram’da birçok kısaltmalar kullanılmaktadır. Şimdi bunlardan bir tanesi UNF ne demek inceleyelim.

blank

Instagram UNF Ne Demek ?

Instagram kullanıcıları, takipçi kitlesi artsın diye tanımadığı kişileri takip ediyor. Instagram’da takibe-takip şeklinde yapılan takipleşmeden bir süre sonra taraflardan biri, takipten çıkarma işlemi yapabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek isteyen kullanıcılar Biyografi kısmına UNF yazılıyor.

Instagram uygulaması üzerinden takipçi kasan kişilerin en çok korktukları takipçilerinin sonradan takibi bırakmasıdır. Birde UNF=UNF şeklinde ifade vardır. Bunun anlamı ise karşılıklı takip edenler için yani beni takibi bırakırsan, bende seni takibi bırakırım anlamına gelmektedir. Makalmizde belirtilenler hakkında görüşlerini bekliyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu