Sosyal Medya

Instagram Takipçi ve Beğeni Arttırmanın Yolları

Bu yazımızda Instagram takipçi veya instagram beğeni arttırmanın yolları neler? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Sosyal medya hesapları arasında resim paylaşımı yapabildiğiniz Instagram çok fazla kullanıcıya sahip hesaplar arasında yer alıyor. Her gün milyonlarca yeni üye aktif olarak Instagram’a üye oluyor. Hem kurumsal hem de kişisel kullanıcıların dikkatini çeken hesap ile geniş bir kitleye ulaşmak ve çok sayıda takipçi kazanmak tüm kullanıcıların ilk istekleri arasında yer alıyor.

Paylaşımlarınızda Hastag Kullanın

İster kişisel hesabınız, ister kurumsal hesabınız üzerinden Instagram takipçi ve beğeni sayınızı artırmanın en hızlı ve kolay yollarından biri hastag kullanımı olmaktadır. Ancak takipçilerinizin kalıcı olması ve doğru şekilde sayfaya yönlenmesi için doğru hastagler kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sayfanızda paylaştığınız resim ve haber ile ilgili ya da herhangi bir satış ile ilgili bilgi paylaşımı yaptığınızda mutlaka hastag kullanmalısınız. Instagram kullanıcılarına belirli sayıda hastag yapmaya izin veriyor. Bu nedenle paylaşımlarınızın altına belli sayıda popüler ve konu ile alakalı hastag kullanımı uygulayın. Bu sayede hem hızlı bir şekilde hem de kalıcı takipçi ve beğeni kazanabilirsiniz.

Doğru Saatlerde Paylaşım Yapın

Yapılan araştırmalara göre sosyal medya kullanıcılarının aktif bir şekilde internette yer aldığı saatler akşam saatleri oluyor. Türkiye’de birçok kullanıcı aktif olarak 19.00- 20.00 saatleri arasında Instagram sayfalarını ziyaret ediyor. Bu nedenle takipçi ve beğeni artırmak için paylaşımlarınızı daha geç saatlerde yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Sabah saatlerinde yayınlamak yerine akşam saatlerinde gönderilerinizi yayınlamanız başka kullanıcıların ilgisini çekecektir.

blank

Aktif Olarak Etkileşimde Bulunun

Instagram takipçi ve beğeni artırmanın en etkili yollarından biri sürekli olarak etkileşim halinde olmak. Herhangi bir paylaşım yaptığınızda, paylaşımınıza gelen yoruma ve beğeni hemen cevap vermeniz gerekiyor. Her yoruma cevap vermeniz diğer kişilerin ilgisini çeker ve daha fazla kişiyi sayfanıza yönlendirir. Fotoğraf paylaşımı yaptığınız anda sizin fotoğrafınızı beğenen ve yorum yapan kişilerin sayfasına giderek sizde onların fotoğraflarını beğenin. Bu sayede kalıcı olarak takipçi kazanabilirsiniz. Bu şekilde fotoğrafınız beğendiğiniz kişi sizin daha fazla gönderinizi beğenecek ve böylelikle beğeni sayınızda artacaktır.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarını Aktif Olarak Kullanın

Takipçi sayısını ve beğeni sayısını artırmanın bir diğer yolu Instagram ile birlikte diğer sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmak. Çok fazla kullanıcıya sahip olan Facebook hesabında da paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Bu iki sosyal medya hesabı sürekli olarak birbiri ile etkileşim halindedir. Facebook sayfanız da bulunuyorsa, buraya Instagram hesabını da ekleyerek aynı anda iki hesapta da paylaşım yapabilirsiniz. Bu şekilde oradan kazanacağınız size ulaşan kullanıcılar, Instagram sayfanızı da ziyaret edecek ve bu şekilde hep beğeni hem de takipçi sayınızda artış alacaktır. Sürekli artış için en önemli unsur her zaman aktif olmak.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu