Sosyal Medya

Facebook Kaydedilenler Nerede?

Son dönemde her ne kadar geri planda kalmış gibi görünse de o bizim ilk göz ağrımız ve hali hazırda milyonlarca üyeye sahip bir platform. Facebook kaydedilenler nerede Sorusuna yanıt vermeden önce bu mecrayı konuşacağız ve yine kaydedilenler ile ilgili merak ettiklerinizi de aktarmaya çalışacağız.

Facebook, görsel ve metinsel paylaşımların atası olarak karşımıza çıkıyor ve piyasada yer almaya başladığı günden bu yana birçok farklı yenilik ile kullanıcılarını da memnun etmeyi başarmıştır. Henüz bir üyeliğiniz yoksa eğer sizler de ücretsiz olarak hesap oluşturabilir ve bu ailedeki yerinizi bir an önce alabilirsiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden ana konuya dönüş yapalım ve sorularınıza yanıt vermeye özen gösterelim.

Facebook Kaydettiklerimi Nasıl Görebilirim?

Facebook ana sayfasının sol üst köşesinde kaydedilenler menüsü yer alıyor ve bu butona tıkladığınız takdirde sizler de kaydettiğiniz içerikleri saniyeler içerisinde görüntüleme şansı elde ediyorsunuz. Bu menüde tüm kaydettikleriniz yer alıyor ve dilediğiniz an erişim sağlayabiliyorsunuz. Facebook’un bu görüntü ya da metinleri farklı bir yere kaydetme şansı yok ya da bunu ayarlar menüsü aracılığı ile değiştiremiyorsunuz.

Tek bir seçenek var ve bu seçeneği de sizinle paylaşmak istedik.

Facebook Kaydedilenleri Nasıl Silerim?

Kaydedilenler bölümüne girdikten hemen sonra kaydettiğiniz içeriklerin yanında sil butonu yer alacaktır. Bu butona bir kez tıkladığınızda emin olup olmadığınız soruluyor ve onay verdiğiniz takdirde sizler de ilgili içeriği saniyeler içerisinde silebiliyorsunuz. Kaydedilen içerikler ne olursa olsun yalnızca siz görüntüleyebilirsiniz ve herhangi bir şekilde arkadaşlarınız ya da sizi takip eden birileri bu içerikleri göremeyecektir. Silme işleminde herhangi bir sınırlama bulunmuyor ve dilediğiniz anda dilediğiniz kadar kaydedilmiş içeriği sorunsuz bir şekilde silebilirsiniz.

blank
facebook-kaydedilenler-nerede

Facebook Kaydetme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Paylaşılan her içeriğin yanında çentikli bir simge yer alıyor ve bu simgeye dokunduğunuz anda kaydetme işlemi ilgili alana yapılıyor. Metin ya da video kaydedebileceğiniz gibi aynı zamanda görselleri de kaydedebiliyorsunuz. Hoşunuza giden bir içerik olduğu takdirde sizler de tek bir tık ile bunu yerine getirebiliyor ve dilediğiniz zaman kaydettiklerinizi de görüntüleme şansı elde ediyorsunuz.

Facebook Kaydetme İşlemi Ne İşe Yarıyor?

Sosyal mecraların en büyüğü olan ve hali hazırda milyonlarca insanı bünyesinde misafir etmeyi başaran Facebook, her geçen gün kendini biraz daha yeniliyor ve geliştiriyor. Bu gelişmelerden bir tanesi de kaydetme özelliği olarak karşımıza çıkıyor ve dilediğiniz paylaşımı sizler de arşivlerinize dahil edebiliyorsunuz.

Bu arşive dilediğiniz zaman ulaşabilir ve küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Kaydetme işlemi sayesinde hoşunuza giden görüntüleri sizler de yıllar geçse bile inceleme şansı elde edeceksiniz. Bu özellik instagram’da da mevcut ve kullanıcıların da bu durumdan fazlasıyla memnun olduklarını görebiliyoruz.

Burada tek bir sıkıntı var ve ilgili paylaşımı yapan kişi bu paylaşımı sildiği takdirde ne yazık ki kayıt altına aldığınız görüntü ya da metinsel içerik de silinecektir. Daha hızlı erişim sağlayabilmek adına uygulamanın sizlere önemli bir avantaj sunduğunu düşünüyoruz ve kullanıcıların yorumları da fazlasıyla olumlu görünüyor.

Arşivinizi dilediğiniz zaman ziyaret etme şansına sahipsiniz ve yine bu arşivi dilediğiniz zaman düzenleyebiliyorsunuz. Bu düzenleme ile birlikte daha verimli bir arşiv yaratma şansına da sahipsiniz. Arşivdeki kaydedilenleri sildiğiniz takdirde yeniden geri getirme şansına sahip değilsiniz bu yüzden silme eylemini gerçekleştirirken daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde ilgili gönderi için şahsın profilini aramak durumunda kalacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu