Sosyal Medya

Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram, üyelerinin denetimini de sıkı bir şekilde yapan ender mecralardan biri. Takip engeli de bunun en net örneklerinden biri diyebiliriz. Instagram takip engeli nasıl kaldırılır sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz bu engel durumunun tam olarak neye karşılık geldiğini hep birlikte inceleyelim.

Spam ve fake hesapları ortadan kaldırmak adına yapılan çalışmalardan bir tanesidir. Diyelim ki art arda çok sayıda takip isteği gönderdiniz. İnstagram, bu durumu olumsuz bir eylem olarak algılıyor ve 48 saat süre ile takip isteği göndermenizi engelliyor. Takip isteği gönderirken bu detayı göz önünde bulundurmanız fayda var. Gün içerisinde çok kez bu eylemi yaptığınızda ne yazık ki sizler de engelleme ile karşı karşıya geleceksiniz.

Instagram Takip Engeli Kaldırma:

Engel kalktıktan sonra bu eyleme devam ederseniz eğer 1 hafta gibi uzunca bir süre engel yiyeceksiniz. Spam ya da fake hesaplar bunu çok fazla yapıyor ve instagram uygulaması da bunun önüne geçmek adına bu tür bir önlem almış durumda.

  • Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan hemen sonra yardım butonuna dokunun.
  • Sorun bildir seçeneği ile birlikte şikayetinizi iletin ve detaylı bir anlatım ile sizler de formu gönderin.
  • İnstagram yetkilileri mutlaka dönüş yapacak ve geçerli bir nedeniniz varsa eğer engeli kaldıracaktır.

blank

Takipçi Engeli Ne Demek?

24 ila 48 saat süre ile gerçekleştirilen engelleme durumunun elbette bir nedeni var. Hesaplarınızın spam ya da fake olduğu tespit edildiği an sizler de bu engelleme ile karşı karşıya geleceksiniz. Gün içerisinde belli bir takip isteği limitiniz var. Bu limiti aştığınız takdirde uygulama sizlerin iyi niyetli olmadığınızı düşünüyor ve 48 saat süre ile engelleme getiriyor. Hesap büyütmek ya da fake hesapları çoğaltmak adına sık sık takip isteği göndermek hem instagram’ın hem de diğer kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Engellemenin asıl nedeni budur ve bununla birlikte sık yorum yapmak ya da aynı yorumu tekrar tekrar yapmak da bir engellemeye karşılık geliyor. Bu tür sorunlar yaşamamak adına kurallara uygun davranmanız gerekiyor. Yetkililer ile iletişime geçmeniz bazen fayda sağlamayabilir ve hesaplarınız engelli olarak da kalabilir.

Takipçi Engeline Takılmamak için:

Bunun için dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar var. Bunlardan ilki ise gün içerisinde az sayıda takip isteği göndermek olacaktır. 5 kez takip isteği gönderdiğinize herhangi bir sorun yaşamazsınız ancak bu sayı 15 ya da 20 olduğunda instagram devreye giriyor ve takip engeli ile birlikte sizler de takip isteği gönderemez hale geliyorsunuz.

Büyük bir hesabınızın olması ya da fenomen bir hesaba sahip olmanız da bunun için bir engel değildir. Eğer bu hesaplara rağmen sık sık takip isteği atarsanız sizler de engelleme ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Instagram mecrasının aldığı önlemlerden biri ve gayet işe yarayan bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Bu engellemeye takılmamak adına kuralları ihlal etmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde 24 saat ila 48 saat arası bir engelleme durumu ile karşılaşacaksınız. Devam etmeniz durumunda ise az önce de ifade ettiğimiz gibi 1 hafta gibi bir engelleme süresi söz konusu hale gelecektir. Buna rağmen devam ettiğinizde ise hesaplarınız askıya alınabilir ve bir daha açılmamak üzere kapatılır. Fake hesapların önüne geçmek adına doğru bir yöntem ve bu sayede daha sağlıklı profiller yaratmak da mümkün hale geliyor diye düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu