Sosyal Medya

Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum?

Sosyal medya kullanıcılarının aldığı hataları derinlemesine inceliyor ve bu hataların nasıl çözümleneceğini de yine birlikte inceliyoruz. Instagram takip edemiyorum hatası da bunlardan biri ve dilerseniz bu hatanın nedenine göz atalım.

Instagram’da kimseyi takip edemiyorum sorunu, gün içerisinde çok fazla hesabı takip etmeye çalışmanız olacaktır. Bunun elbette net bir rakamı yok, yani 10 kişiye ya da 20 kişiye şeklinde bir rakam veremiyoruz ancak art arda takip isteği gönderdiğinizde instagram bir şeylerden şüpheleniyor ve hesabınıza denetim getiriyor. Bu süre zarfında sizler de takip etme talebi gönderemiyorsunuz. Takip etme isteği göndermenize rağmen bunu gerçekleştiremiyor olmanızın gerçek nedeni budur.

Instagram-Takip-Edemiyorum

Instagram’da Takip Edemiyorum Sorunu Ne Zaman Çözümlenir?

24 saat ila 48 saatlik süre zarfında instagram takip edememe sorunu ortadan kalkıyor ve yeniden takip isteği atabiliyorsunuz. Eğer bir kez daha art niyetli bir kullanım sergilerseniz hesaplarınız geçici olarak kullanıma kapatılacaktır. Çok fazla takip isteği gönderen hesapların fake ya da art niyetli hesaplar olduğu düşünülüyor ve bu tür bir engelleme söz konusu hale geliyor.

Instagram yetkililerine mail atmanız ya da erken çözüm beklemeniz ne yazık ki mümkün değil. Maksimum 48 saat beklemeniz gerekecektir ve bu süre tamamlandıktan sonra yeniden takip isteği gönderebilir hale geliyorsunuz. Özellikle fake hesapları engellemek ve kötü niyetli kullanıcıların önüne geçmek adına bu tür bir çalışma söz konusu ve bizler de faydalı bulunamıyoruz.

Çok Takipçili Sayfalar için de Geçerli

Mavi tikli bir hesap sahibi olabilirsiniz ya da binlerce takipçiniz olabilir… Emin olun instagram bununla ilgilenmiyor. Birtakım kurallar var ve kim olursanız olun bu kuralları yerine getirmek durumundasınız. Gün içerisinde çok fazla takip isteği göndermeyi deneyin, bir süre sonra takip isteği atamayacak ve hesaplarınızın geçici olarak kapatıldığını göreceksiniz.

Instagram’da takip edemiyorum konusunda biraz sabırlı davranmak gerekiyor ve doğru kullanım ile birlikte hesaplarınıza dair herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Art niyetli hesapların önüne geçmek adına ortaya koyulan bu kural, sosyal medya kullanıcılarını rahatsız etmeyi de engelliyor ve başarılı bir kural olduğunu düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu