Sosyal Medya

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Mümkün mü?

Instagram da silinen mesajları geri getirme mümkün mü? Mesajlaşmak günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından biri. Bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz ve bu mesaj oldukça önemli ise geri getirmenin yollarını arıyorsanız, bu yazımızı okumaya devam edin.

Birçok Instagram kullanıcısının merak ettiği Instagram’da  silinen mesajlar geri gelir mi? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve yazımızda bulabilirsiniz.

Popüler sosyal medya ağı olan Instagram’da DM’den atılan mesajların üzerine basılı tutup iptal et dediğimizde mesajlar silinmektedir. Bu işlemi yaptığımızda karşı taraftan da mesajlar silinmektedir. Sunuculardan silinen bu mesajları farklı bir program ile erişebilmemiz mümkün değil. Silinen mesajları sunucu içerisinde yer kaplamaması adına Instagram böyle bir karar almıştır. İstemediğiniz birini engellediğimizde o kişi ile olan görüşmelerimiz silinir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırınca tekrar eski mesajları görebilirsiniz. Yalnızca engellemeden dolayı ulaşılamaz olmuştur.

 

blank

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram mesajlarını silmeyi düşünüyorsanız, önceden yedekleme yapmanız gerekmektedir. Silinen mesajlar geri getirilemediği için bunun yerine yedekleme yaparak mesajlarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Twitter ya da Facebook’ta olan yedekleme sistemi şu an için Instagram’da bulunmamaktadır. Günümüzde not almak ya da herhangi bir kelimeyi kağıda yazmak yerine hemen hemen herkes screenshot kullanmayı tercih etmektedir. Instagram’da DM’lerin ekran görüntüsü olarak bu şekilde  yedekleme yapabilirsiniz. İnstagram ‘da silinen mesajlar program ya da uygulamalar aracılığıyla tekrar geri getirilemez.

Birçok internet sitesi kullanıcılardan hesap bilgilerini talep etmektedir. Hesap bilgilerini vermeniz dolandırıcıların eline geçmesine neden olacağını bilmelisiniz. Bu sebeple Instagram dışında ki hiçbir uygulamaya hesap bilgileriniz ile giriş yapmayınız.  Silinen mesajları geri getirebilmenin bir yolu bulunmaktadır. Mesaj içeriği önemli ise yani mahkemelik bir durum söz konusu ve bu mesaj delil niteliğinde ise o zaman durum değişmektedir. Yasal yollar aracılığıyla ve gerekli incelemelerden sonra silinen mesajın geri getirilmesi mümkün olacaktır.

Şuan Instagram silinmiş mesajın geri gelmesi mümkün değil ve yeni bir güncelleme gelirse sizinle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu