Sosyal Medya

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram kullanıcı hesapları bazen yaptıkları ihlaller sebebiyle, bazen hesaplarının çalınmasından dolayı, bazen de kendi istekleri sebebiyle silinebilir. Bu durumda belirli aşamaların düzenli bir biçimde uygulanarak silinen hesabın geri alınması gerekmektedir. Kendilerinden istenen bilgileri en doğru şekilde veren kişiler hiçbir sorun yaşamadan hesaplarını geri alabilirler.

Hesabın Silindiğinden Emin Olma

İlk olarak Instagram kullanıcılarının kendi hesaplarının silindiğinden emin olması gerekmektedir. Eğer kullanıcılar Instagram üzerinden giriş işlemlerini yaptıklarında karşılarına hesaplarının silindiğine dair bir uyarı gelmektedir. Eğer bu uyarı gelmiyorsa hesaplarını kullanamama sebepleri çok farklı olabilir.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma İlk Aşama

Silinen hesapların geri getirilmesi için ilk olarak Instagram’ın yardım kısmına girilmesi gerekmektedir. Burada kişiler silinen hesaplarını geri almak için adımlarını attıklarında karşılarına birkaç soru gelir. İlk olarak bu hesabın bir ürün ya da şirkete ait olup olmadığı sorulur ve kullanıcıların buna “Hayır” cevabını vermesi gerekmektedir. Sonrasında adınız ve soyadınız istenir. Instagram kullandığınız dönemdeki kullanıcı adınız sorulur. Bu hesabınıza ait mail adresiniz sizden talep edilir ve son olarak hangi ülkede yaşadığınız sorulur. Bu soruların tamamına doğru cevapların verilmesi ilk aşamanın tamamlanması anlamına gelmektedir.

blank

Geri Alma İşleminde Mail Aşaması

Yardım bölümünden bir talep oluşturulduktan sonra Instagram tarafından sizlere bir mail iletilecektir. Bu mail içerisinde sizden bir dizi talepte bulunulur. Mailde yazan sayıların A4 kağıdına büyük bir biçimde yazıldıktan sonra bu kağıt ile birlikte fotoğraf çekinilmesi istenir. Fotoğrafta hem kağıdın hem de sizin yüzünüz aynı anda karşıdan görünmesi gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanan fotoğraf aynı adrese geri iletilir ve bu sizin kimliğiniz doğrulayan ve hesabınızın açılmasını sağlayan adımdır.

Bu Aşamalarda Açılmazsa Ne Yapılır?

Çalınma ya da kişilerin hesaplarını silmesi durumunda hesapların tekrar acıkması yardım kısmından mümkündür. Ancak Instagram tarafından silinen hesaplar açılırken farklı işlemler gerekebilir. Diğer seçeneklerdeki işlemi deneyen ancak sonuç alamayan kullanıcılar Instagram yardım bölümüne yaşadıkları sorunu, hesaplarının kapatılışını ve Instagram kullanımını ne kadar sevdiklerini anlatan bir mail atarlar. Bunun sonrasındaki değerlendirme ile hesapların büyük bir çoğunluğu açılmakta ve instagram silinen hesabı geri alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

3 Yorum

    1. Sevgili Teknocard takipcimiz,
      Instagram Silinen Hesabı Geri Almak için yukarıdaki yöntemleri denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu