Sosyal Medya

Instagram Sayfa Açma ve Para Kazanma

Sosyal medyada daha fazla insana hitap etme şansına sahipsiniz. Instagram sayfa açma başlığı altında bu detayı ele alacağız ve henüz bir sayfa sahibi değilseniz sizler de bu adımları takip ederek kendinize ait kurumsal bir sayfa oluşturabileceksiniz.

Kendinize ait bir hesabı direkt sayfaya dönüştürebilir ve işletme hesabı olarak devam edebilirsiniz. En kolay yöntemlerden bir tanesi budur. Hayır kendi hesabımı korumak istiyorum ve farklı bir hesap üzerinden sayfa açmak istiyorum diyorsanız eğer bu adımları da yine sizinle paylaşacağız. Instagram hesabı ile birlikte daha kalabalık bir kitleye ulaşmak mümkün ve dilerseniz elinizdeki bu kitleyi daha doğru bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Sahip olduğunuz ürünleri bu sayfa üzerinden satışa çıkartabilir ya da var olan bir yeteneğinizi insanlar ile paylaşarak bu işi ticarete de dökebilirsiniz. An itibarıyla birçok sayfanın ekstra reklam aldığını ve reklam gelirleri ile hatrı sayılır bir kazanç elde ettiğini de görebiliyoruz. Sayfa açtıktan sonra da yapmanız gereken birtakım şeyler var ve en önemlisi de takipçi sayınızı arttırmak ve hedef kitlenize hitap edecek paylaşımlar yapabilmektir. Bu konuda etiketlerden yardım alabilir ya da popüler hesaplara yorum yaparak da dikkat çekebilirsiniz. Dilerseniz bunun öncesinde nasıl sayfa açabileceğinize hep birlikte göz atalım.

blank

Instagram Sayfa Açma Adımları:

1. Belirleyeceğiniz kullanıcı adı ve şifre ile birlikte profillerinizi oluşturun ve daha sonra profilinizin sağ üst köşesinde yer alan üç nokta ya da üç çizgi simgesine dokunarak “Ayarlar” kısmında yer alan “Hesap ekle” butonuna tıklayın. Bu sayfada sizlerden bir kez daha kullanıcı adı ve şifre bilgisi istenecektir ve bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girip onay verdiğiniz takdirde sayfanızın açılış ekranı ile karşı karşıya geleceksiniz.

2. Ayarlar bölümünden sayfanıza profil fotoğrafı ekleyebilir, sayfanızın konseptine dair kısa bir açıklama yapabilir ve web sitesi ekleme işlemin de gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda çok fazla detay var ve insanların sayfanız hakkında bilgi alması için bu detayları eksiksiz bir şekilde doldurmanızı tavsiye ediyoruz.

3. Sahip olduğunuz hesap ile birlikte sayfanızı da birlikte yürüteceğinizi unutmayın. Ayarlar bölümüne girip hesaplarınızı herkese açık hale getirmenizi tavsiye ediyoruz ve bu sayede insanlar sizleri daha kısa süre içerisinde keşfetme şansı bulacaktır.

4. Herkese açık profil, etkileşimi arttırmak adına da önemli bir unsur olarak karşınıza çıkıyor ve bu sayede çok fazla beğeni ve yorum aldığınızda keşfet sayfasına çıkıyorsunuz. Bu da yeni insanların yani yeni kullanıcıların sizi keşfetmesini daha kolay hale getiriyor.

Instagram Sayfam ile Neler Yapabilirim?

Instagram üzerinde oluşturacağınız sayfalar ile birlikte sizler de gerçek bir e-ticaret oluşumuna imza atabilirsiniz. Eğer gerçekten alıcı bulacağını düşündüğünüz ürünler varsa ve bu ürünleri online dünya üzerinden satmak istiyorsanız, instagram sayfası bulunmaz bir nimet olarak karşınıza çıkıyor. Paylaşımlarınızı düzenli olarak yaptığınızda ve etiket desteği alarak ilerlediğinizde emin olun kısa süre içerisinde keşfedilecek ve satışlarınızı da arttıracaksınız.

Dikkat ettiyseniz eğer an itibarıyla reel dünyada hizmet veren birçok marka, instagram sayfaları ile de çalışmalarına devam ediyor ve hatta satışlarını da bu platform üzerinden gerçekleştiriyor. Kısa süre içerisinde daha kalabalık bir kitleye ulaşmak emin olun reel dünyaya kıyasla çok daha kolay.

E-ticaretin yanı sıra sesinizi de duyurabilir ve yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Şarkı söylüyorsanız eğer eserlerinizi sayfa üzerinden tanıtıma çıkartabilir ve insanlar ile buluşturabilirsiniz. İyi yazdığınızı düşünüyorsanız yine yazılarınızı da daha kalabalık bir kitle ile paylaşabilirsiniz. Son olarak dilerseniz komik videolar ya da paylaşımlar üzerine bir sayfa da yaratabilirsiniz. Elinizde çok fazla fırsat var ve sizler de bu fırsatları değerlendirerek bir süre sonra size para kazandıracak bir oluşuma imza atabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu