Sosyal Medya

Instagram Province Ne Demek?

Instagram Province ne demek? Son günlerde Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir kelimedir. Instagram hesabından fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcılar fotoğraflarına bulundukları ili İstanbul Province, Adana Province şeklinde eklemektedir. Bir akım haline gelen bu uygulama pek çok Instagram kullanıcısının tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir. Sosyal medya kullanıcıları province uygulamasını özellikle hikaye paylaşımı yaparken kullanmaktadırlar. Giderek moda halini alan bu uygulamanın özelliklerini bilerek kullanmak önemlidir ve insanların komik durumlara düşmemesi için bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır.

Province uygulamanın bazı sakıncaları da bulunmaktadır. Özellikle herkese açık paylaşımlar yapan sosyal medya kullanıcıları için riskler taşımaktadır. Bu tür paylaşımlarda kişinin bulunduğu yeri anlık olarak paylaşması kötü niyetli insanlar tarafından olumsuz şekillerde kullanılabilmektedir. Bu nedenle uygulamayı dikkatli şekilde kullanmak önemlidir. Bu şekilde olumsuz olayların önüne geçmek mümkündür.

Province Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Sosyal medya pek çok yabancı kelimeyi hayatımıza katmaktadır. Bu kelimelerden biri de province kelimesidir. Province İngilizce bir kelimedir. Kelimenin Türkçe karşılığı il, vilayet ve şehir şeklindedir. Ayrıca kelimenin bölge anlamı da bulunmaktadır. Kelimenin Türkçe karşılığını bilen sosyal medya kullanıcıları bu uygulamayı zaman zaman kullanmaktadır. Instagram kullanıcıları bulundukları şehri gönderilerine eklemek istediklerinde province seçeneğini kullanmaktadırlar.

blank

Instagram’da Province Akımı

Konum bildirmek için kullanılan province uygulaması gezdikleri şehirler ya da bulundukları şehir ile ilgili konum bildirimi yapmak isteyenlerin bir moda haline getirdikleri bir kullanımdır. Giderek yaygınlaşan bu akımla birlikte kullanıcılar bulundukları şehri anlık olarak takipçileri ile paylaşabilmektedirler. Gezdikleri gördükleri şehirleri bildirmektedirler. Bunu yanı sıra kelimenin Türkçe karşılığını bilmeyen kullanıcılar uygulamayı kullanmaktan çekinmektedir. İngilizce bilmeyen bazı kullanıcılar ise kelimenin Türkçe karşılığını öğrenmek için sözlüklere başvurmaktadır. Bazı sosyal platformlarda uygulamanın sıkça kullanılması tiye alınmaktadır.

Province Uygulaması Başka Nerede Kullanılmaktadır?

Province uygulamasının kullanıldığı bir diğer sosyal medya platformu Facebook uygulamasıdır. Facebook kullanıcıları da province ile yer bildirimi yapabilmekte ve fotoğraflarına şehir etiketi eklemektedir. Bir akım haline gelen province uygulaması özellikle kendi hakkında sıkça bilgi vermek isteyen sosyal medya kullanıcılarının gözde uygulaması haline gelmiştir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu