Sosyal Medya

Instagram Profilime Kimler Bakmış?

Sosyal medyanın şuan en popüler uygulaması Instagram profilime kim bakmış? Instagram profilime bakanlar uygulaması var mı? Instagram profilime bakanlar kimler? Bu gibi gibi pek çok soru ile sürekli karşılaşıyoruz. Konuyu aydınlatmak adına bu yazımızı sizlerle paylaşmaya kara verdik. Fazla uzatmadan, Instagram profilime kimler baktı? Hemen inceleyelim!

Instagram Neden Bu Kadar Popüler?

2010 yılında tanıştığımız ve sadece fotoğraf çekip paylaşmaya yarayan bir uygulama iken 2012 yılında Facebook tarafından satın alınarak bir fenomene dönüştü. Instagram Facebook’a satılmadan önceki kurucuları, Kevin Systrom ve Mike Krieger satış işleminden yaklaşık olarak 10 milyon dolar para kazanmışlardır. Instagram’ın günümüzde bu kadar popüler olma sebeplerinin en büyüğü ise alanında ilk uygulama olmasıdır. Fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram bir sosyal medya mecrası görünümüyle şuan dünyada bir numaradır.

Instagram Profilime Bakanlar ve Kimler Bakmış?

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği soruların başında; “Instagram profilime bakanları görebilir miyim?” olmakta. Instagram profilime bakanları görmem mümkün mü?

İnternette konu hakkında bir çok iddaalar dolaşmakta fakat hepsi asılsızdır. Instagram’ın kimseye sunmadığı bir özelliği 3.şahısların sizlere vermesi söz konusu olamaz. Yani Instagram profilinize kimler bakmış veya profilinizde kimler gezinmiş bunları göremeniz mümkün değildir.

Bazı internet siteleri veya uygulama marketlerinde dolaşan birçok uygulama, Instagram hesabınıza kimlerin baktığını göremenizi iddaa ediyorlar fakat bunlar tamamen bir kandırmacadır. Bu gibi site ve uygulamalara kesinlikle Instagram şifrenizi vermeyiniz. Daha sonra Instagram hesabınız ile sizin adınıza haberiniz olmadan takip veya like yapıldığını görürsünüz. Hatta Instagram hesabınız bile çalınabilir. Böyle bir şey yaptıysanız Instagram şifrenizi hemen değiştiriniz.

“Bazı uygulama ve internet sitelerini kullandım gerçekten de bazı profiller gösterdi” diyen bazı kişiler için bunun temel sebebi, giriş yaptığınızda sistem sizin takipçilerinizi çekiyor ve bu takipçilerden random rastgele bazı profiller gösteriyor. Ama bunlar profilinize bakan kişiler değil tamamen rastgele atanmış kişilerdir.

blank

Instagram Profilime Bakanlar Uygulaması ve Internet Sitelerini Kullanmay

Sizlere Instagram’da profilinize bakanları gösterdiğini vaat eden uygulamaları veya internet sitelerini kesinlikle sakın kullanmayın. Nedir bu gerçek olmayan vaatler; “instagram profilime kim baktı”, “instagram profilime kim baktı apk”, “Instagram profilime kim bakmış ne zaman bakmış”, “Instagram profilime bakanlar kimler?”

Bu tarz uygulama ve siteler sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi ister. Uygulamaya giriş yaptığınızda şifreniz kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir, istemeden başkalarını takip edebilir veya Like gönderilebilir.

Bu yazımızda sizleri aydınlattıysak Ne mutlu bizlere, “Instagram Profilime Bakanlar” konusu ile ilgili sorularınızı aşağıda yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

4 Yorum

  1. İnternette o kadar yanıltıcı bilgiler var ki sonu yok. Ama sizin sayenizde farkına vardık. Instagram profilime bakan diye bir çok uygulama var ama hepsi bir oyun. Amaçları nedir bilemiyorum ama yazımızda da belirttiğiniz gibi böyle birşey olamaz. Çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu