Sosyal Medya

Instagram Profil Fotoğrafımızı Nasıl Değiştiririz?

Fotoğraf paylaşımı konusunda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak bilinen Instagram, son dönemde kullanıcı sayılarını bir hayli arttırmaya başladı. Sadece kullanıcı sayılarını arttırmakla kalmayan Instagram’ın bunun dışında uygulamanın günlük kullanımını da bir hayli arttırdığını söylemek gerekiyor.

Haliyle Instagram’ın bu kadar çok öne planda bulunan bir uygulama olması ve çok daha ilgi görmesi Instagram’ın özelliklerinin de merak konusu olmasına neden oluyor. Sadece yeni özellikleri ile değil bunun dışında yeni başlayanlar için kullanım ayarlarının nasıl yapıldığı da merak konusu oluyor. Bu özelliklerden birisi de Instagram’da profil fotoğrafının nasıl değiştirileceği. Instagram’a üye olurken seçtiğiniz profil resminizi değiştirmek ya da doğrudan yeni bir profil resmi belirlemek için hangi ayarları kullanıyoruz? İnceleyelim.

  • Önce akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Mutlaka hesabınıza giriş yapmalısınız zira hesabınıza giriş yapmadan profil resminizi değiştirmeniz mümkün değil. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise şimdi profil kısmına giriş yapmanız gerekiyor.

Instagram-Profil-fotoğrafı-değiştirme

  • Profil kısmına girdiğinizde sol üst köşede profil fotoğrafınızın yer aldığını da göreceksiniz. Eğer profil resmi kullanmanız tercih etmediyseniz bu alanda profil simgesi görüntülenir. Bu resmi değiştirmek için profil resminizi üzerine basılı tutmanız gerekiyor. Ardından gelen menüden değiştirme seçeneklerine girip yeni profil fotoğrafınızı nereden yükleyeceğinizi seçiyorsunuz. Bu noktada ister diğer sosyal medya hesaplarınızda yer alan profil fotoğraflarını doğrudan seçebilir isterseniz de telefon üzerinden resim yükleme seçeneğini seçip telefonunuzda yer alan fotoğraflarınızdan seçim yapabilirsiniz. Instagram her iki işlem için de kullanıcılara fotoğraf değiştirme desteği sunmakta. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Zira boyut konusunda da otomatik ayarlama yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu