Sosyal Medya

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar sosyal medya uygulamaları olarak biliniyor. Sadece akıllı telefonlar değil genel olarak internetin en çok kullanılan uygulamaları olarak bilinen sosyal medya uygulamaları arasında bazı sosyal medya uygulamalarının da daha üst sıralarda yer aldığını belirtmek gerekiyor. Bunlar arasında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi de Instagram uygulaması. Aslında çok köklü bir tarihi olmasa da kısa süre içerisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri halin gelen Instagram uygulamasının kullanıcı sayılarının ise artık 500 milyon rakamını da geride bırakmaya başladığını söyleyebiliriz.

500 milyon kullanıcı sayısına hakim olan dev uygulama sürekli olarak güncellenerek de kullanıcılara sürekli yeni imkanlar sunmaya başladı. Uzun süredir beklenen güncellemelerden birisi de hesap dondurma güncellemesi olmuştu. İlk etapta kullanıcılara böyle bir özellik sunmasa da kısa süre içerisinde yayınlandığı güncellemeler ile beraber artık kullanıcılara hesaplarını direk kapatma yerine hesap dondurma imkanı da sunulmaya başladı. Bu sayede artık direk olarak hesabınızı kapatmak yerine doğrudan hesabınızı dondurmanız da mümkün. Bunun için sadece Instagram’ın belirttiği ayarları kullanmanız yeterli olacaktır. Fakat her ne kadar hesap dondurma sistemi Instagram’ın en beğenilen güncellemeleri arasında yer alsa da hesap dondurma işleminde de belli başlı sorunlar yaşanmıyor değil. Bu sorunlardan birisi de dondurulan hesabın geri açılmaması sorunu. Peki, ama dondurulan hesabın yeniden geri açılamaması sorunu nasıl çözülür daha detaylı ele alalım.

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

  • Hemen belirtelim bu noktada öncelikle hesabı dondurma aşamasında Instagram’ın belirttiği işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Hesap dondurma bağlantısına girip hesabınızı sorunsuz bir şekilde dondurduktan sonra ise yapmanız gereken ise akıllı telefon uygulaması üzerinden Instagram’a kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmak.

Instagram-hesap-dondurma

  • Bu aşama oldukça önemli. Dondurma işleminden sonra hesabınızı geri açmak için mutlaka akıllı telefon uygulama üzerinden bir kez giriş yapmanız gerekiyor. Bunun dışında hesabı dondurduktan 1-2 gün sonra yeniden açma talebinde bulunmanız gerek. Kapanan hesabı hemen geri açmak isterseniz eğer hata ile karşılaşıyorsunuz. Bunun için mutlaka belli bir süre hesabın dondurulmuş olarak beklemesi gerekiyor. “Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum” problemi hakkında sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

4 Yorum

  1. merhaba ben instagramımı dondurdum 2 gün geçti üstünden sürekli deniyorum açamıyorum ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

  2. Hesabımı dondurdum ama açılmıyor 8 gün geçti üzerinden hesabım hâlâ var e postama kod geliyor ama giriş yapamıyorum kullanıcı adım şifrem doğru ama giremiyorum instagram ile bağlantıya geçtim ama bi sonuç alamadım yardım eder misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu