BlogSosyal Medya

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram mail adresi nasıl değiştirilir? Telefondan Instagram mail adresi değiştirme, Instagram profil bilgileri düzenleme, Instagram mail adresimi unuttum ve Instagram E-Posta adresi nasıl değiştirilir?

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram’da da en hızlı kayıt yolu e-posta adresimizi girmektir ve bu da “Instagram’da mail adresi nasıl değiştirilir?” sorusunu ortaya çıkarmaktadır. Kaydolma sırasında mümkün oldukça bazı bilgileri vermekten kaçınmak ve gizliliği sağlamak için rasgele veya kullanmadığımız bir e-posta adresini tercih ederiz. Çoğu zaman başvurduğumuz bu yöntem kimi durumlarda bize zorluk yaşatabilir; çünkü giriş bilgilerine tek erişim bu e-posta adresimiz ile yapılır.

Instagram giriş bilgilerini unutan kullanıcılar da ilk olarak kayıtlı e-posta adresine şifre kurtarma maili talep eder. Öte yandan, giriş bilgilerini hatırlamadıkları ya da artık kullanmadıkları mail adresi ile kayıt oldular ise bu bilgilere erişim sağlayamazlar. Böylelikle yeni bir profil oluşturmak zorunda kalmaktadırlar.

Instagram Mail Adresini Değiştirme

Sık sık başvurulan Instagram’da mail adresini değiştirmek, kullanıcılar açısından bilgilerini kaybetmemek için büyük önem arz eder. Uzun yıllar boyunca kullanılan bir hesabın içindeki veriler düşünüldüğünde de bu hesabı kaybetmek veya tekrar ulaşamamak, kişiler için çok zor bir durumdur. Hesapların tekrar aynı duruma gelmesi de oldukça zorlu bir süreçtir. Instagram’ın da anıların en güzel saklanma yolu olan fotoğrafları sakladığını düşündüğümüzde de bu hesabı kayıp etmek büyük yıkım olabilir.

blank

 

Instagram E-Posta Adresini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram’da e-posta adresini değiştirmek için öncelikle hesaba giriş yapılması gerekmektedir.

1. Ardından hesabın profil sayfasına geçiş yapılarak takip sayılarının altında yer alan “Profili Düzenle” butonuna basılır.

2. Hesabın profil bilgilerinin değiştirilmesini sağlayacak olan bu sayfada “Gizli Bilgiler” kısmında e-posta adresi bölümü bulunmaktadır. Adresin üzerine tıklandığında yeni e-posta adresinin girişini sağlayacak bir alan açılır ve buraya yeni adres bilgisi yazılır.

3. Bu işlemin ardından Instagram tarafından yeni yazılan mail adresine bir onay maili gönderilecektir. Onay maili belli bir süre geçerliliğini koruyan bir maildir ve belli bir süre içinde mail tarafından gönderilen bağlantıya giriş yapılmazsa yeni girilen e-posta adresi sisteme yansımaz. Bu işlem sırasında onay maili tarafınıza ulaşmazsa e-mail adresinizi doğru girdiğinizi tekrar kontrol edip, mail hesabınızda da Spam veya Junk klasörlerini kontrol etmeniz gerekebilir.

Yukarıda maddeleri sırayla uygulamanız durumunda instagram mail adresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

3 Yorum

  1. Ben instagrama giremiyorum olağandışı giriş denemesi diyor e postama kod gönderiyor ama göremiyorum yardım edermisiniz

  2. çözüm uygulamadna yapılmayacak chromeye girin gizli sekme açın instagram.com adresine gidip şifre sıfırlama talebinde bulunun giriş yapın kod gönderin geçerli bir method denedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu