Sosyal Medya

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme

Yeni dönem güncellemesi ile birlikte instagram çok daha keyifli bir mecra haline geldi. Instagram hikayelerine müzik ekleme işleminin nasıl yapılacağını konuşacağız. Hikayelerinizi çok daha dikkat çekici ve çok daha keyifli hale getirmek ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken şeylerden biri de konuya uygun müzikler eklemek olacaktır.

Bu sayede hikayelerinizi daha fazla insana ulaştırabilir ve tekrar tekrar izlenmesini sağlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi hikayelere anket ya da soru ekleyebiliyorsunuz ve yeni güncelleme ile birlikte artık müzik ekleme şansınız da var. Dilerseniz bu işlemin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde ele alalım ve sorularınıza da doğrudan yanıt vermiş olalım.

Uzman Görüşü:

  • Hikaye paylaşımı yapmadan önce alttan üste doğru kaydırma yapın. Anket, soru, smiley gibi butonlar karşınıza çıkıyor ve bu butonların arasında müzik butonunu da göreceksiniz.
  • Bu butona tıkladığınız takdirde karşınıza geniş bir arşiv çıkıyor. Bu arşivden ekleme yapabileceğiniz gibi arama butonunu kullanarak farklı müzikler de dahil edebilirsiniz.
  • İlgili şarkıyı ekledikten sonra hikayelerinizi paylaşabilirsiniz. Hikaye boyunca çalacak olan şarkı ile birlikte artık daha eğlenceli bir paylaşım ortaya koymuş oluyorsunuz.

Hikayeme Müzik Ekleyemiyorum?

Hikayeye müzik ekleme işlemi yakın bir zamanda gelen güncelleme ile birlikte aktif edildi. Fakat hali hazırda bazı kullanıcılar bu eylemi yerine getiremediklerini ve sorun yaşadıklarını ifade ediyorlar. Yapılması gereken şey gayet basit. Hemen şimdi instagram uygulamasını güncelleyin ve sorunun kısa süre içerisinde çözüldüğünü sizler de fark ediyor olacaksınız.

Dilerseniz uygulamayı silip yeniden yükleme işlemi de yapabilirsiniz. bu işlem ile birlikte uygulama temizlenecek ve fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaksınız. Son olarak ön bellek ve çerezleri silme işlemi de yine instagram uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterlidir ve sonuç olarak sizler de hikayelerinize dilediğiniz şarkıyı ekleme şansı elde edeceksiniz. Artık daha keyifli ve daha fazla insan tarafından takip edilen hikayeler yaratabiliyorsunuz ve instagram uygulamasının desteği de yadsınamaz.

Hangi Müzikler Var?

Şarkı eklemek için arama bölümünü kullanabileceğiniz gibi liste halinde karşınıza çıkan şarkılar arasından da seçim yapabiliyorsunuz. Herkese hitap eden zengin bir müzik arşivi var ve daha da önemlisi kullanıcılar bu arşive katkı yapabiliyor ve sizler de dilerseniz kendi şarkılarınızı bu arşive dahil edebilirsiniz.

Şarkılar, hikaye boyunca devam ediyor ve kısa olanlar da başa sararak ilerliyor. Son dönemde binlerce instagram kullanıcısının bu keyifli özelliği kullandığını net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz deneme şansınız olmadıysa eğer hemen şimdi harekete geçebilir ve sizler de paylaşımlarınıza müzik ekleyebilirsiniz. Emin olun daha dikkat çekici bir hal alıyor ve aslında bir farklılık yaratmış oluyorsunuz.

Eğer çok takipçili bir hesaba sahip iseniz ve mizah yapıyorsanız bu güncelleme size daha fazla fayda sağlayacaktır. Komik vidyolara ek olarak komik şarkılar dahil edebilir ve takipçi sayınızı da kısa süre içerisinde arttırabilirsiniz. Hikayelere müzik ekleme eylemi oldukça basit ve bu yenilikten sizler de dilediğiniz zaman faydalanabiliyorsunuz.

Instagram, sunduğu güncellemeler ile birlikte her daim bir adım önde olmayı başarıyor. Sahip olduğu popülarite ile birlikte yine gündemde ve kullanıcı sayısının neden bu kadar fazla olduğunu anlamak da sanıyoruz ki pek zor olmayacaktır. Sizler de hemen şimdi müzik ekleyebilir ve hikayelerinizi daha canlı ve daha dikkat çekici bir şekilde takipçilerinize sunabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu