blank

Sosyal medya uygulamaları arasında her yaş grubunu bulabileceğiniz ve birbirinden güzel resim ve anların paylaşılmasına olanak tanıyan Instagram uygulaması, hem kolay kullanılabilmekte hem de kişiler tarafından daha güvenli hale getirilebilmektedir. Ancak, zaman zaman özellikle yorum kısımlarında kişilerin karşısına DM ismi verilen terimler çıkmakta ve kişilerin kafası karışmaktadır. Genellikle DM ile ulaşın şeklinde yazılan ve ticaret amaçlı olarak kullanılan Instagram hesaplarında bu terim kullanılmaktadır.

instagram dm ne demek DM Ne Demek? DM Nedir?

DM nedir ya da ne demek şeklinde merak edenlere, öncelikle bu terimin bir kısaltmadan ibaret olduğunu belirtmeliyiz. Bilindiği gibi Instagram üzerinden kişiler sadece resim veya anı paylaşmamakta, birbirleri ile mesajlaşmaktadırlar da. Burada kullanılan mesajlaşma işlemine Direct Message ismi verilmektedir. DM nedir sorusuna da tam olarak bu iki kelimeden yanıt verilmesi gerekmektedir.

Instagram DM Ne Demek?

Direct Message üzerindeki her kelimenin ilk harfinin alınması ile DM kısaltılması ortaya çıkmış durumdadır. Kişiler eğer DM ile ulaşın yazıyorsa ya da sizin resimlerinizden birisine bu şekilde bir yorum bırakılmışsa, doğrudan Instagram hesabınızın mesaj kutusuna bakmanız yeterli olacaktır.

Instagram hesabınız üzerinden birisine DM gönderebilmeniz ya da birisinin size DM atabilmesi için doğrudan birbirinizi takip ediyor olmanıza gerek yoktur. Hesabınız üzerinden karşılıklı olarak birbirinizi takip etmiyor olsanız bile birbirinize mesaj gönderebiliyorsunuz. Ancak zaman zaman takipleşmediğiniz kişilerden gelen mesajlar, doğrudan bildirim olarak size gelmemektedir. Bundan dolaı da Instagram hesabınızın mesajlaşma kısmını zaman zaman kontrol etmenizde fayda vardır.

Herhangi bir kullanıcıya ya da takip ettiğiniz kişilere Instagram üzerinden mesaj yollamanız oldukça kolaydır. Eğer takip ettiğiniz bir kişiye gönderecekseniz, profiline giriş yaptığınızda takipçi sayılarının yazılı olduğu bölümün hemen altında sizlere Mesaj Gönder butonu çıkacaktır. Buradan kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Takip etmediğiniz kişiler için ise profil bölümün sağ üst kısmında bulunan alt alta 3 nokta bulunan kısma tıklamanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz