Sosyal Medya

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagam kullanıcı adı değiştirme oldukça basittir. Ü​​​​​​ye olurken etkileşime geçmek adına oluşturulan kullanıcı adı sayesinde insanların arama yaparak birbirlerine kolayca ulaşmaları sağlanır. Instagram için kullanılacak kullanıcı adı sadece bir kişiye ait olmalıdır. Aynı kullanıcı adını birden fazla kişinin kullanması mümkün değildir. Bu sebeple her kullanıcı kendine özgü ve eşsiz bir kullanıcı adı belirlemek zorundadır.

Kişinin oluşturmuş olduğu kullanıcı adını profil sekmesinden ve mesajlar bölümünden görmesi mümkündür. Kullanıcı adını istenilen bütün cihazlardan değiştirme imkanı da vardır. Bu konuda uygulama yapımcıları sınır koymamıştır. İster Android, ister İOS işletim sistemli akıllı cihazlarda, ister de bilgisayar ,tablet gibi elektronik cihazlarda kullanıcı adı istenildiği zaman değiştirilebilir.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi basit bir işlemdir. Instagram kullanımı yapılan her türlü elektronik cihaz ile Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi kısa süre içerisinde yapılabilir. Yapılması gereken Instagram profiline giriş yaparak profil düzenle kısmına girmektir.

blank

Bu adımdan sonra izlenecek yol ise kullanıcı adı yazan bölüme tıklamak ve bu kısımda istenilen kullanıcı adını yazmaktır. Eğer yazılan kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmıyorsa onay verilir. Ama yazılan kullanıcı adı başkası tarafından daha önceden alınmış ise bu işlem onaylanmaz. Böylece farklı ve kullanılmayan bir kullanıcı adı girilmelidir.

Instagram Kullanıcı Adı Onay Süresi Ne Kadardır?

Kullanıcı adı değiştirme adımları uygulandıktan sonra eğer onay gelirse anında gerçekleşir. Bekleme süresi için herhangi bir süre belirtilmemiştir. Böylece istenilen zaman dilimi içerisinde değişiklik yapıp onay almak ve artık o kullanıcı adını kullanmak mümkündür.

Instagram Kullanıcı Adı Değişirse Profil İçeriği Değişir mi?

Yapılan herhangi bir kullanıcı adı değişikliği kişinin profil içeriğinde yüklemiş olduğu içeriklerde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Bu konuda Instagram kullanıcılarının herhangi bir kaygı yaşamamaları gerekir. Kullanıcı adı değişimi yapıldıktan sonra kişinin daha önceden yaptığı yorumlar, yüklemiş olduğu görseller ve beğendiği hiçbir içerik bu değişimden olumsuz şekilde etkilenmez. Yalnızca kullanıcı adının değiştiği bir durum olmaktadır. Böylece insanlar yeni kullanıcı adıyla takip etmek istediği kişiyi arama kısmından aratarak erişim sağlayabilecektir.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu