Sosyal Medya

Facebook Arama Geçmişini Silme

Facebook Arama Geçmişini Silme

Facebook hesabınızda, yaptığınız tüm arama işlemleri kayıt altına alıyor. Facebook’un kaydettiği arama geçmişini nasıl silebilirsiniz?

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, bir çok kullanıcısının canını sıkan bir özelliğe sahip. Facebook Arama Geçmişini Silme.

Facebook hesabınızda yaptığımız aramaları, gelecek zamanlarda ki aramalarımızı daha kolay hale getirmek için kayıt altına alıyor.

Facebook arama geçmişini silmek için ilk önce Facebook ana sayfasına giriyorsunuz.

En üstteki mavi barın en sağında  bulunan küçük ok işaretine tıklıyorsunuz ve Hareketler Dökümü seçeneğini seçiyorsunuz.

Hareketler Dökümü sayfasının en solunda yer alan yer imleri kısmında bulunan fotoğraflar, beğenmeler ve yorumların hemen altındaki Daha Fazla seçeneğine tıklıyorsunuz.

Genişleyen seçenekler arasından Ara seçeneğine tıklıyorsunuz.

Son adımda açtığınız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan Arama Kayıtlarını Sil seçeneğine tıklayarak ve açılan pencerede  Arama Kayıtlarını Sil butonuna tıklıyorsunuz. Böylece arama kayıtlarınız silinmiştir.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu