Sosyal Medya

Instagram Kısaltmaları: Sfs Ne Demek?

Sosyal medya, hayatlarımıza birçok yeni ve farklı terim kazandırmaya devam ediyor. Sfs de bunlardan bir tanesi ve bizler de sfs ne demek sorusuna yanıt vermek adına buradayız. Instagram kullanıcı iseniz eğer daha fazla takipçiye her daim ihtiyacınız olacaktır. Aslında bu durum yalnızca instagram hesapları için değil, diğer tüm sosyal medya hesapları için de geçerlidir.

Takipçi sayınızın artması demek daha popüler bir hesaba sahip olmanız anlamına geliyor ve bu süreç sonrası reklam alabilir ya da bir ürün pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Fenomen olmak için takipçi sayısına ihtiyacınız var ve popüler profiller ile birlikte gerçek bir marka yaratabiliyorsunuz. Daha fazla takipçi kazanmak için karşılıklı beğeni ve paylaşım yapabilirsiniz ve aslında sfs de tam olarak bunu anlatıyor.

Sfs Ne Demek?

Karşılıklı profil paylaşımı“, sfs terimi ile ifade ediliyor. Popüler bir profile giriş yaptıktan sonra birçok paylaşıma “SFS” yazmanız, bu talebinizi dile getirmeniz adına yeterli olacaktır. Eğer profil sahibi bu talebe olumlu yanıt verirse o da sizin profilinizi paylaşacak ve reklam çalışmasına katkıda bulunacaktır. An itibarıyla popüler hesapların büyük bir kısmı bu şekilde takipçi kazanıyor ve yalnızca profil paylaşımı değil, yorum yapma, beğeni ve etiket detayları ile de reklam çalışmalarını bir adım öne taşıyorlar.

blank

Sfs Nerelerde Kullanılıyor?

Instagram, bu terimin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Özellikle fenomen hesaplar birbirleri ile iletişim halinde ve son paylaşımlarını beğenerek ya da bu paylaşımlara yorumlar yaparak keşfete düşmesini sağlıyorlar. Karşılıklı profil paylaşımı da yine daha fazla takipçi elde etmek adına en önemli çalışmalardan bir tanesidir. Hesaplarınız düşük takipçi sayısına sahip ise ne yazık ki organik olarak bu sayıyı yükseltmek pek de kolay olmayacaktır. Büyük hesaplardan reklam alabilirsiniz ya da yakın çevrenizde fenomen olan birileri varsa, hesaplarınızı paylaşmasını rica edebilirsiniz.

Sfs” yorumlarınızı fenomen hesaplara ya da küçüklü büyüklü birçok hesaba yorum olarak bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Karşılıklı paylaşım sayesinde takipçi sayısında belirgin bir artış olacak ve yine hesaplarınız da organik olarak büyüme kaydedecektir. Bunu devamlı olarak yapmanız gerekiyor ve hatta bu tür bir grup da oluşturabilirsiniz. Küçüklü büyüklü paylaşım grupları sayesinde hesabınız sürekli olarak keşfete düşecek ve yine bu alandan da takipçi kazanacaksınız.

Sfs ile Takipçi Arttırma

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bunu yapan küçüklü büyüklü instagram hesapları ve grupları var. Para ödeyerek reklam satın almak yerine sizler de daha organik bir çalışmaya imza atabilirsiniz. Eğer bu tür bir çevreye sahip değilseniz eğer fenomen hesapların paylaşımlarına yorum yapabilir ve Sfs yazarak karşılıklı paylaşım teklif edebilirsiniz. Bu yorumlarda sayfanızı gören instagram kullanıcıları da karşılıklı paylaşıma dahil olabilir. Organik, güçlü ve akıllıca bir reklam çalışması ve tamamen doğal yollardan kendi reklamınızı yapmış oluyorsunuz.

Instagram buna müsaade ediyor ve herhangi bir şekilde spam hesap damgası yemiyorsunuz. Legal olarak yapılacak reklam çalışmalarında instagram desteği de alıyorsunuz ve sürekli olarak keşfete düşüyorsunuz. Eğer fenomen olmak ya da hesaplarınızı belli bir seviyeye taşımak gibi bir düşünceniz varsa sizler de hiç tereddüt etmeden bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Kısa süre içerisinde olmasa da uzun vadede fayda sağlayacağınızın sözünü veriyoruz. Sfs nedir? Sorusuna yanıt vermekle birlikte nasıl ilerlemeniz ve takipçi sayısını nasıl arttırmanız gerektiğini de siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istedik.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu