Sosyal Medya

Instagram Kelime Filtreleme İle Yorum Engeli Sistemi Nasıl Kullanılır?

Instagram artık dev kullanıcı kitlesi kadar güncellemeleri ile de ünlü bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Zira Instagram’ın son 1 yıldır sürekli olarak yeni güncellemeler yayınladığını ve yayınlanan bu güncellemeler ile beraber Instagram’ın bambaşka bir yüze büründüğünü de söylemek gerekiyor. İlk etapta logo dahil tamamen tasarım değişikliğine giden ve tasarım değişikliği ile beraber yeni bir görünüme kavuşan sosyal medya uygulamasının bu andan itibaren güncellemeleri de ardı ardına gelmeye başladı.

Tasarım değişikliğinden sonra birçok güncelleme yayınlayan Instagram, öncelikle Snapchat tarafından uzun süredir kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini uygulamaya dahil etmişti. Daha sonra ise Snapchat uygulamasını iyiden iyiye geride bırakmak için Zoom özelliği güncellemesini de yayınlayan Instagram tüm bu güncellemelerden sonra ise artık daha çok kullanıcıların isteklerine göre güncellemeler yayınlama kararı aldığını açıklamıştı. Kullanıcılardan gelen isteklere göre güncellemeler yayınlayacağı açıklanan Instagram’ın söz konusu güncellemelerinin sonuncusu ise uzun süredir Instagram’dan istenen yorum engellemesi güncellemesi oldu. Yorum engellemesi güncellemesi ile beraber artık sadece yorumların engellenmesini değil bunun dışında yorumlarda yer alacak olan kelimelerinde filtrelenebileceği de açıklandı. Peki, Instagram’ın en başarılı güncellemelerinden biri olarak gösterilen kelime filtreleme özelliği nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Yorum Engeli Sistemi

  • Instagram’ın yeni özelliği ile kelime filtrelemesini kullanmak için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Bu noktada ilk olarak uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Akıllı telefon üzerinden Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken işlem profil bölümüne girmeniz.

instagram-kelime-engeli

  • Profil menüsüne de giriş yaptıktan sonra ise buradan ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmına girdiğinizde de karşınıza ayar penceresi gelecek. Karşınıza gelen bu ayar penceresi üzerinden ise “yorumlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Böylelikle yorum ayarları kısmına girmiş olacaksınız. Buradan ise “uygunsuz yorumları gizleyin” sekmesini açık konuma getirmeniz gerekiyor. Bu sekmeyi açık hale getirdiğinizde altta yer alan kelime bölümüne engellemek istediğiniz kelimeleri girmeniz gerekiyor. Bu alana girdiğiniz kelimeler artık engellenmiş olarak gösterilecektir. Instagram Yorum Engeli Sistemi hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu