Sosyal Medya

Instagram Karanlık Mod Nedir? Instagram Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Yeni dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir hal alan uygulama, son olarak karanlık mod ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı diye düşünüyoruz. Instagram karanlık mod özelliğinden bahsedeceğiz ve nedir sorusuna vereceğimiz yanıt ile birlikte nasıl kullanılacağı konusunda da detaylı bilgi aktarmaya çalışacağız.

Karanlık mod, instagram kullanıcılarının tercih edeceği seçeneklerden bir tanesi ve yazımızın sonunda ne tür bir fayda sağladığını da detaylı bir şekilde aktaracağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden karalık mod nedir sorusuna geçelim ve bu konuda sizleri de aydınlatmış olalım.

instagram Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Koyu tema olarak da tanımlanan karanlık mod, tema değişikliği yapmak isteyen kullanıcıların dikkatini çekecek yeniliklerden bir tanesidir. Asıl tema değil, ana tema renklerinin değişiklik göstereceğini de hatırlatmak isteriz ve bu deneyimi yaşadığınızda gayet dikkat çekici bir özellik olduğunu sizler de kısa süre içerisinde fark etmiş olacaksınız. Ana tema renklerinin siyah ve griye dönüşmesi de koyu mod olarak tanımlanmasına neden oluyor. Eğer beyaz ışık ve ilgili renkler gözünüzü yoruyorsa sizler de tema değişikliğine gidebilir ve bu tür bir kullanıma imza atabilirsiniz.

blank

Ios 13 işletim sistemi ve android 10 işletim sistemi kullanıcılarının faydalanabileceği bu özelliği nasıl aktif hale getirebileceğinizi anlatacağız.

  • Android cihaz kullanıcısı iseniz eğer ayarlar menüsüne giriş yaparak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Hemen ardından erişilebilirlik butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Devamında ise ekran kısmına giriş yaparak koyu tema özelliğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Android kullanıcıları için süreç bu şekilde işliyor ve bu adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz ve uyguladığınız takdirde sizler de tema değişikliğini sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Ios kullanıcı iseniz:

  • Ayarlar menüsüne giriş yaparak adımlarınızı atabilirsiniz.
  • Hemen ardından ekran ve parlaklık bölümüne geçiş yapıyoruz.
  • Koyu modu aktif hale getirmek için bu pencere üzerinden koyu seçeneğine tik atıyor ve onay veriyoruz.

Bu adımlar ile birlikte sizler de instagram tarafından sunulan özel bir temaya geçiş yapmış olacaksınız. İptal etmek için de koyu butonunun karşısında yer alan tiki kaldırmanız yeterli olacaktır. Aynı temayı kullanmaktan sıkıldıysanız ya da renkler bir şekilde sizleri rahatsız ediyorsa eğer bu ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. İlk tepkiler gayet olumlu ve hatta milyonlarca kullanıcının da bu temayı tercih ettiği ifade ediliyor. Dilerseniz sizler de deneyebilir ve incelemelerinizi doğrudan yapabilirsiniz. Beğenmediğiniz takdirde deaktif hale getirmenin de çok kolay olduğunu belirtmek isteriz.

Instagram Karanlık Tema Ne İşe Yarıyor?

Basit ve sıradan bir tema gibi görünebilir ancak sapladığı fayda gerçekten çok fazla ve sırf bu yüzden bile tercih edebilirsiniz. Koyu tema ile birlikte mavi ışık oranı belirgin bir şekilde azalıyor ve bu sayede instagram uygulamasında vakit geçirirken sizler de göz yorulması gibi bir sorun ile karşı karşıya gelmemiş oluyorsunuz.

Oled ekrana sahip bir cihaz kullanıyorsanız eğer instagram karanlık modu sizlere de tavsiye edeceğiz. Bu modda siyah renkler çok daha yoğun bir şekilde karşınıza çıkıyor ve cihazınızın daha az enerji sağlamasına yardımcı oluyor. Şarj sorunu yaşıyorsanız ve pilinizin daha uzun süre dolu kalmasını istiyorsanız eğer karanlık modu tercih etmeniz daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Instgram karanlık mod nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt vermeye çalıştık ve bir kez daha bu temayı siz değerli akıllı telefon kullanıcılarına tavsiye etmek isteriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu