Sosyal Medya

Instagram Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri hiç şüphesiz ki instagram olacaktır. Peki ama bu mecradan sıkıldınız ve artık yer almak istemiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Instagram kapatma başlığı altında bu soruya yanıt vereceği ve sizler de dilediğiniz an hesaplarınızı tamamen kapatabileceksiniz.

Burada bilmeniz gereken çok önemli bir detay var ve dilerseniz bu detayı da paylaşmış olalım. Hesaplarınızı geçici olarak dondurmayacağınızı ve tamamen kapatacağınızı bilmeniz gerekiyor. Yani kısa bir süre sonra pişman olduğunuzda ve hesaplarınızı yeniden açmak istediğinizde ne yazık ki açamıyorsunuz. Kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra tüm bilgileriniz ve fotoğraflarınız ile birlikte takipçileriniz de yok olacaktır.

Yeni bir hesap açmak istediğinizde aynı kullanıcı adını alamıyor ve kullanamıyorsunuz. Hesap kapatma konusunda kararlı iseniz bu yöntemi tercih edebilirsiniz ancak ilerleyen dönemlerde yeniden açmak gibi bir düşünceniz varsa dondurma işlemi yeterli olacaktır. Şimdi dilerseniz hesaplarınızı tamamen nasıl kapatabileceğinize hep birlikte göz atalım ve detayları da paylaşalım.

blank

Instagram Hesabını Tamamen Silme

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu linke giriş yapmanız durumunda karşınıza giriş yapabilmeniz bir ekran çıkacaktır.

  • Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soruyor. Bu soruya dilediğiniz gibi yanıt verebilirsiniz ve sonrasında devam etmek adına şifrenizi yeniden girmeniz gerekecektir.
  • Ekranda hesabımı kalıcı olarak sil butonunu göreceksiniz ve tamam dedikten sonra hesabınızı tamamen silmiş oluyorsunuz.

Yukarıdaki başlıkta da belirttiğimiz gibi bu adımları takip edip eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde arık geri dönüşünüz olmuyor. Takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi kaybetmenin yanı sıra paylaştığınız tüm içerikler de silinecektir. Özetle, sizin adınıza bir instagram hesabı kalmıyor ve bu konuda kararlı iseniz devam edebilirsiniz. Silme işlemi oldukça kolay ve bunun dışında yerine getirmeniz gereken farklı bir detay bulunmuyor.

Telefonlarınız aracılığı ile olduğu gibi bu işlemi bilgisayarlarınız aracılığı ile de yapabilirsiniz. Yine yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli olacaktır ve sonrasında izlemeniz gereken adımlar da belirtildiği gibidir.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Silme

Bir gün geri döneceğinizi ve hesaplarınızı yeniden açacağınızı düşünüyorsanız eğer geçici silme işlemi kesinlikle çok daha doğru olacaktır. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ linkine tıklayarak sizler de adımları takip edebilir ve hesaplarınızı geçici olarak silebilirsiniz. Yine bu ekranda kullanıcı adı ve şifre ile birlikte giriş yaptıktan sonra hesabımı geçici olarak sil ya da dondur seçeneğini işaretliyorsunuz.

Onay verdiğiniz takdirde siz bir kez daha açana kadar hesaplarınız donduruluyor. Geri dönmek isteyenler için bu tür bir seçenek var ve bu seçeneği kullandığınız takdirde paylaşımlarınız herhangi bir şekilde silinmiyor ya da takipçi kaybetmiyorsunuz. Dilediğiniz zaman geri dönme şansınız var ve tek bir tık ile hesaplarınızı yeniden aktif hale getirebiliyorsunuz.

Karar verecek olan elbette sizlersiniz ancak geçici hesap silme yani dondurma eylemi çok daha doğru olacaktır. Bir gün geri dönmek istediğinizde en azından bir şansınız olacak ve bu da işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda sizlere geçici hesap silme ve kalıcı hesap silme adımlarını aktardık. Instagram, sosyal mecraların en büyükleri arasında yer alıyor ve her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Bu popüler mecradan sıkıldığınızda ve kısa bir süreliğine de olsa uzak kalmak istediğinizde sizler de hesaplarınızı dondurabilir ya da tamamen uzaklaşmak adına kalıcı olarak hesaplarınızı silebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu