Sosyal Medya

Instagram İngilizce Oldu! Instagram’ı Türkçe yapma

Sosyal medya devi instagram, zaman zaman kullanıcılara sorun yaşatabiliyor ancak tüm bu sorunların bir çözümü olduğunu da hatırlatmak isteriz. Instagram İngilizce oldu şikayetinizi de detaylı bir şekilde inceledik ve bunun nedenlerini belirledikten sonra yine bu sorunu nasıl çözümleyebileceğinizi de aktarmak istiyoruz.

Dil değişikliğinin en önemli nedenlerinden bir tanesi güncellemelerdir. Instagram’ın birçok yeni özelliğe imza atmak ve açıklarını kapatmak adına ortaya koyduğu güncelleme çalışmaları neticesinde dil değişikliği ortaya çıkabiliyor. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği durumlardan bir tanesi de Instagram’ı Türkçe yapma sorunudur ve dil bilmeyen kullanıcılar ne yazık ki bu platformdan faydalanamaz hale geliyorlar.

Bu tür bir sorun ile karşı karşıya geldiğinizde izlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu adımlara hep birlikte göz atalım.

Instagram’ı Türkçe yapma

  • Instagram uygulamasını açtıktan hemen sonra profilinize giriş yapın ve sağ üst kısımda yer alan 3 çizgiye tıklayın.
  • En alt kısımda ayarlar menüsünü göreceksiniz fakat İngilizce dilini kullanıyorsanız Settings olarak karşınıza çıkacaktır.
  • Bu menüye geçiş yaptıktan sonra ise ‘’Account’’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Hemen ardından dil bölümüne giriş yapacağız ‘’Language’’
  • Son olarak dil seçeneğini değiştir butonuna tıklayarak buradan Türkçe’yi seçiyor ve onay veriyoruz.
  • Tebrikler! Instagram hesabınız yeniden Türkçe kullanıma hazır. Herhangi bir sorun yaşadığınızda bahsi geçen adımları takip ederek dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Hesaplarınızı farklı bir dilde kullanmak isterseniz de yine bu listede yer alan dil seçenekleri üzerinden işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

blank

Dil Seçeneği Değiştirilemiyor!

Çok sık olmasa da bu tür uyarı alan kullanıcılar ile de karşı karşıya geliyoruz. Dil seçeneği değişikliği adımlarını takip etmenize ve doğru bir biçimde uygulamanıza rağmen herhangi bir değişiklik yapamıyor ya da sonuç elde edemiyorsanız, ınstagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Güncelleme sonrasında yine de sonuç elde edemiyorsanız, uygulamayı silip tekrar yüklemenizi tavsiye edebiliriz. Muhtemelen sorunu çözmüş olacaksınız ve uygulamayı Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Dil Seçimi Ne zaman Yapılabilir?

Instagram2ın bir uygulama olduğunu unutmayın ve her şey sizin kontrolünüzde… Dil seçimi konusunda bir değişiklik yapmak istediğinizde herhangi bir sınırlama getirilmiyor ya da bunun için herhangi bir form doldurmanız da gerekmiyor. Yazımızın başında yer alan adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğinizde dil değişikliği sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor.

Türkçe kullanımın yanı sıra ınstagram’ın hizmet verdiği ülkelere ait diller de bu listede mevcuttur ve farklılık adına sizler de seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Listede 2 Adet Türkçe Var?

Dil seçenekleri listesini incelerseniz eğer 2 adet Türkçe seçeneği olduğunu göreceksiniz. Siz burada en altta yer alan dili kullanacaksınız ve işaretleyip onay verdiğiniz takdirde uygulama yeniden Türkçe’ye dönüşecektir.

Bu liste üzerinden farklı dil seçeneklerine de erişim sağlayabilir ve tercihlerinizi yapabilirsiniz. Instagram’ın birçok farklı ülkede hizmet verdiğini unutmamak gerekiyor ve dil seçenekleri konusunda da taleplere doğrudan yanıt vermektedir.

Güncellemeye bağlı olarak sizin talebiniz dışında da dil değişikliği yapılabiliyor ve bu sorunu çözüme kavuşturmak adına yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Basit bir süreç sonrası sizler de kullanımı Türkçe olarak devam ettirebilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm yöntemlere rağmen çözüme ulaşamazsanız eğer hiç vakit kaybetmeden instagram yetkililerine mail atabilir ve sorunu detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz. Emin olun en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacak ve bu sorunun ana kaynağı hakkında bilgi vereceklerdir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu