Sosyal Medya

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram, kullanıcı deneyimini en çok önemseyen ve bu alanda çalışmalar yapan özel mecralardan biri. Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği de bunun en net göstergesi diyebiliriz. Aslında uzun süredir bu tür bir güncelleme bekleniyordu ve hatta geç kaldıklarını bile söyleyebiliriz. Artık sizler de yeni dönemde hikayelerinizi müzikle süsleyebilecek ve daha dikkat çekici bir seviyeye taşıma şansı elde edeceksiniz.

Bildiğiniz gibi paylaştığınız hikayelere çok sayıda ekleme yapabiliyor ve görselliği arttırma şansı elde ediyorsunuz. Yeni güncelleme ile birlikte arkadaşlarınızın ya da takipçilerinizin kulaklarına da hitap edeceksiniz. Artık müzik ekleyebiliyorsunuz ve bu sayede ortaya daha eğlenceli paylaşımlar çıkıyor.

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme

Peki ama bunu nasıl yapacağız? Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlem hakkındaki detaylara göz atalım ve soru işaretlerinizi de bir şekilde ortadan kaldıralım. Tabii öncelikli olarak instagram isimli uygulamanın son sürümünü yani güncel halini kullanıyor olmanız gerekli. Eğer güncelleme yapmadıysanız ilk olarak bunu yerine getirmeniz gerekiyor.

Uzman Görüşü:

  • Instagram hesaplarınıza girin ve hikaye paylaşmak için fotoğrafınıza dokunun. Hemen ardından hikayenizi ekleyin ve sağ üst kısımda yer alan, ucu kıvrılmış, tebessüm eden smileye benzeyen butona tıklayın.
  • Bu butona bastıktan sonra karşınıza birçok farklı seçenek çıkıyor ve ‘’Müzik’’ butonunu da görüyor olmalısınız. Eğer uygulama güncel değilse bu buton karşınıza çıkmayacaktır.
  • Müzik butonuna basarak sizler de müzik ekleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Listeden seç özelliği de var ve cihazlarınızda yer alan müzikleri de ekleyebilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız instagram içerisinde yer alan ve paylaşıma açık olan müzikler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Müzik, hikaye görüntülendiği sürece arka planda çalacak ve gayet keyifli içerikler oluşturabileceksiniz. Son dönemde birçok instagram kullanıcısı bu özelliği tercih ediyor ve aktif bir şekilde kullanıyorlar.
  • Bu özellikten faydalanmak için güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Şu an için eski sürüm kullananlar ne yazık ki bu hizmetten faydalanamıyor. Ekstra bir uygulama ya da program desteği almanıza gerek yok ve bu konuda program tavsiyesi verenlere de inanmayınız.

Instagram’a Kendi Müziklerimi Ekleyebilir miyim?

Müzik eklemek istediğinizde karşınıza bir liste çıkıyor. Bu liste üzerinde arama yapabiliyorsunuz. İnstagram ve ınstagram kullanıcıları tarafından oluşturulan bu listeye dilerseniz katkıda bulunabilirsiniz. Filtre olarak ekleme yapılıyor ve milyonlarca insan sizin müziklerinizi kullanabiliyor.

Instagram, bu tür konularda gerçekten esnek bir tavra sahip ve geliştirmelere kullanıcıları da dahil etme konusunda gayet başarılı olduğunu söyleyebiliyoruz. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer kendi müziklerinizi eklemek için adımlarınızı atabilirsiniz. 15 saniyelik kısa müzikler ile birlikte hikayeler artık daha eğlenceli ve daha komik olabiliyor.

Instagram Müzik Eklemede Programa Gerek Var mı?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu özellik instagram bünyesinde yer alan bir özelliktir ve herhangi bir şekilde ekstra program ya da uygulamaya ihtiyacınız olmaz. Araştırmalarımızı yaparken birçok editörün program tavsiyesi verdiğini gördük. Instagram hikayelerinize müzik eklemek için önerilen bu programların zararlı yazılımlar olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz ve tamamen hatalı bilgilendirmedir.

Hiçbir ücret ödemeden ya da hiçbir programa ihtiyaç duymadan sizler de hikayelerinize eklemeler yapabiliyorsunuz. Güncellemeleri unutmadıysanız ve uygulamanın son sürümünü kullanıyorsanız eğer ilk başlıkta yer alan detayları yerine getirmeniz ve adımları eksiksiz takip etmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında yapmanız gereken farklı bir şey olmayacak ve yeterli gelecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu