Sosyal Medya

Instagram Hikaye Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram, son dönemin popüler olan sosyal medya hesaplarından birisidir. Popüler olması sebebiyle birçok farklı hedef kitleye hitap etmektedir. Bu nedenle kullanıcı sayısı da oldukça fazladır. Son dönemlerde Instagram’a yeni gelen özelliklerden bir diğeri de instagramda hikaye paylaşma olarak belirlenmiştir. Diğer tüm özellikler gibi instagram hikaye özelliği de büyük bir ses uyandırmıştır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar İnstagram’ı daha anlık olarak kullanabilmeye başlamışlardır.

Instagram’da Nasıl Hikaye Paylaşılır?

Öncellikle Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifre yardımıyla giriş yapılır. Açılan ana sayfa kısmı görüldükten sonra ekran sağa doğru kaydırılır. Çıkan ekranda bulunan en alt kısımdaki yuvarlak butonun yardımıyla anlık bir fotoğraf çekilebilir veya üste doğru ekranı kaydırdığınızda mevcut fotoğraflardan birini seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf çekmek kullanılan butona uzun süre basılı tutarak yirmi saniyelik videolar çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraf veya videoları paylaşmak istemezseniz, sol altta bulunan kaydet kısmından galerinize kaydedebilirsiniz.

blank

 

Instagram Hikayelerinizi Nasıl Zenginleştirebilirsiniz?

Önceden çektiğiniz yada anlık çektiğiniz fotoğraf ve videolara efekt ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için hikaye kısmının alt tarafında bulunan seçeneklerden yardım alabilirsiniz. İsterseniz boomerang özelliği ile hareketli fotoğraflar çekebilir, isterseniz superzoom özelliği ile yüzünüze farklı efektler uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda çektiğiniz hikayelerinizin üzerine sağ en üstte bulunan kalem butonundan istediğiniz bir yazıyı da ekleyebilirsiniz. Son olarak kalem butonunun hemen yanında bulunan gülen yüz butonu istediğiniz çıkartmaları ve emojileri de hikayenize ekleyebilirsiniz.

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram’a yeni gelen özelliklerden bir diğeri de canlı yayın yapmaktır. Bunun için yine instagram’dan hikaye paylaşma kısmına girilir ve sol altta bulunan canlı kısmına basılır. Ardından canlı video başlat sekmesine basılır ve bazı takipçilere canlı yayın açtığınızı gösteren bir bildirim gider. Aynı zamanda canlı yayında da efekt kullanabilirsiniz. Canlı yayınlarda kimin sizi izlediğini görebilir ve size gelen mesajlara cevap verebilirsiniz. Bu canlı yayın özelliğini aynı zamanda bir arkadaşınızla da gerçekleştirebilirsiniz. Sizi izleyen takipçileriniz size çeşitli emojiler gönderebilir ve kalp atabilir. Arkadaşınızla canlı yayına geçmek istediğinizde arkadaşınız sizin yayınınıza girip, istek gönder butonuna basması yeterlidir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu