Sosyal Medya

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Farklı cihazlarda oturum açtığınız takdirde giriş bilgileriniz kayıt altına alınıyor ve bu da güvenliğin tehdit edilmesine sebebiyet veriyor. Instagram hesaptan çıkış işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Tüm cihazlardan çıkış yaptığınız takdirde güvenlik bağlamında herhangi bir sorun yaşamazsınız ve bu da hesaplarınızı koruma altına almak adına önemli unsurlardan bir tanesidir.

Profilinize giriş yatıktan hemen sonra sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye dokunun. Açılan pencereden ayarlar menüsüne geçiş yapın ve güvenlik menüsüne girin. Giriş bilgilerini kaydetme seçeneğini pasif hale getirin. Bu sayede bilgileriniz herhangi bir şekilde kayıt altına alınmayacak ve güvenlik seviyesini de bir tık daha arttırmış olacaksınız.

Giriş yaptığınız tüm hesaplar için bu adımı tek tek yerine getirmeniz gerekiyor. Hemen ardından ise giriş bilgilerini menüsünü kullanarak çoklu hesap girişi menüsüne geçiş yapacağız. Bu seçeneği pasif hale getirdiğiniz takdirde süreci tamamlamış oluyorsunuz.

Instagram Tüm Cihazlardan Çıkış İşlemi

Yukarıdaki adımları takip ettiğini takdirde tüm cihazlardan çıkış yapmış olacaksınız. Malumunuz, instagram hesaplarımıza yalnızca kendi bilgisayarlarımız ya da cep telefonlarımızdan giriş yapmıyoruz. Farklı cihazlar kullandığımızda çıkış yapmayı unuttuğumuz anlarda hesaplarımız uzunca süre açık kalıyor. Bunu ortadan kaldırmak adına neler yapabileceğinizi ve nasıl bir süreç izleyeceğinizi anlatmaya çalıştık.

instagram-hesaptan-cikis

Instagram güvenlik seviyesini arttırmak ve en azından kişisel olarak bir şeyler yapabilmek adına bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Farklı cihazlarda oturum açarken giriş bilgilerinizi kaydetmemenizi tercih ediyoruz. Bilgilerimi bu cihazda hatırla gibi bir bildirim karşınıza çıktığı takdirde kesinlikle onay vermeyiniz. Aksi takdirde bilgileriniz kayıt altına alınıyor ve o cihazı eline alan kişi dilediği zaman instagram hesaplarınıza giriş yapabiliyor.

Instagram Bilgileri Kaydetme

Ayarlar menüsünü kullanarak bilgileri kaydetme seçeneğini pasif hale getirebiliyorsunuz. Bu sayede instagram’a girmek istediğinizde her seferinde kullanıcı adı ve şifre bilgisi talep ediliyor. Güvenlik önlemlerini arttırmak adına bu detayın büyük önem arz ettiğini düşünüyoruz. Farklı cihazlardan giriş yaparken de bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde az önce de dile getirdiğimiz gibi cihaz sahibi dilediği zaman bilgilerinize ulaşabilir ve hatta hesaplarınızı ele geçirebilir.

Ünlü isimlerin ve fenomen hesapların ele geçirilmesi ve bir diğer tabir ile heklenmesi durumu da bu şekilde gerçekleşiyor. Bilgileriniz kayıt altına alındığı takdirde instagram’a giriş yapmak için herhangi ek bir bilgi talep edilmiyor ve bu da hesapların çalınmasını daha kolay ve hızlı bir hale getiriyor.

Instagram’dan Çıkış Yapamıyorum!

Tüm bu adımları takip etmeniz ve uygulamanıza rağmen çıkış yapamıyorsanız eğer instagram uygulamasını silip yeniden yüklemenize ve bahsi geçen adımları bir kez daha eksiksiz uygulamanızı tavsiye edeceğiz. Bu durumun güncellemeler ile bir alakası yok ve muhtemelen çerezleri ve ön belleği temizlemediğiniz için benzer bir soru yaşıyor olacaksınız.

Çıkış yapamadığınız anlarda son adım olarak silip yeniden yükleme eylemini gerçekleştirebilirsiniz. Birçok instagram forumunda bu işlemin işe yaradığı söyleniyor ve kullanıcılar da aynı düşünceye sahip. Deneme yanılma yöntemi ile doğru olanı bulmak mümkün ve editörler olarak bu eylemi gerçekleştirdiğimizde işe yaradığını fark ettik.

Yukarıdaki adımları takip ederek ya da silip yükleme işlemi ile birlikte sizler de sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Instagram kullanıcılarının merak ettiği tüm sorula detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. Çıkış yapamayanlar için de neler yapabileceklerini aktarmaya çalıştık ve soru işaretlerini ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz. Deneyerek sizler de doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu