Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme [Kesin Çözüm]

Instagram hesap silme nasıl yapılır? Instagram hesabı kalıcı olarak silme veya  telefondan instagram hesap silme işlemlerini nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız.

Instagram kullanıcıları, hesaplarını tamamen kapatmak isteyebilir. Hesap silme işleminin birçok farklı nedeni bulunsa da Instagram hesap kapatma işlemi tek bir yol ile çok kısa bir süre içinde yapılabilir. Instagram hesabınızı cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan kapatabilirsiniz. Fakat kalıcı olarak kapanan hesabınızın geri dönüşü olmadığını yazımızın başında belirtmek isteriz. Eğer Instagram hesabınızı kapatmaya kararlı iseniz bu yazımızda paylaştığımız metodu takip edebilirsiniz.

blank

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silmek

Instagram hesabının kalıcı olarak silinmesi demek eski verilerinize tekrar ulaşma şansınızın olmadığı anlamına gelmektedir. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Instagram hesabınıza buraya tıklayarak giriş yapın. Bu link kanalıyla eğer otomatik açılmadıysa profiliniz, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek giriş yapmanız gerekir.
  • Giriş yaptığınız bu bölümde yer alan “Hesabını neden siliyorsun?” kısmında yer alan bir seçeneği işaretleyin. Buradaki seçenekler sadece bilgi amaçlı soruluyor olup, kapatmanızı etkileyecek bir durum söz konusu değildir.
  • “Devam etmek için lütfen Instagram şifreni gir.” yazan kısma ise Instagram şifrenizi yazın.
  • Son işlem olarak, “Hesabımı kalıcı olarak sil.” seçeneği üstüne tıklayın ve karşınıza çıkan “Tamam” seçeneğini seçin.
  • Bu işlemle beraber artık hesabınız kalıcı olarak kapatılmış olacaktır.

Instagram hesap kapama işlemini gerçekleştirmeniz ile birlikte paylaşımlarınızın hepsi aynı zamanda beğeni ve yorumlarınız da dahil bütün Instagram bilgileriniz kalıcı olarak silinir. Instagram’a aynı hesap ile geri dönemez, farklı bir kullanıcı adı ile hesap açmanız gerekir.

blank

Telefondan Instagram Hesap Kapatma

Cep telefonunuzdan Instagram hesap kapatma da yukarıdaki aynı yolu izleyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak açılan sayfada yukarıda işlemleri takip edebilirsiniz. Tamam seçeneğine bastığınız anda da bütün bilgileriniz kalıcı olarak Instagram üzerinden silinir.

Yazımızın ilk başında belirttiğimiz gibi, Instagram hesap kapama, kullanıcılar için dönüşü olmayan bir seçenektir. Eğer sosyal medyadan kısa bir süreliğine uzaklaşmak istiyorsanız ya da belirli bir dönem için kapalı kalması gerekiyorsa size hesap dondurma yöntemini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle Instagram profilinizi dilediğiniz zaman bütün paylaşım ve bilgileriniz de dahil olmak üzere aktif hale getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu