Blog

İnstagram Hesabının Nasıl Silineceği hakkında bilgi?

 

İnstagram Hesabının Nasıl Silineceği hakkında bilgi?

 

Çoğu insanın severek kullandığı sosyal ağ olan İnstagram sevilerek kullanılmaktadır. Son dönemde sosyal ağ sayısında da artışlar olmuştur. Arkadaşlarla kurulmakta olan ortamlarda özellikle fotoğraf konularında ya da benzeri iletişim tarzlarında sosyal ağlar hayatı oldukça renkli hale getirmektedir. Sosyal ağ bağlantılarından memnun kalmayan çoğu insan ise ya dondurma ya da silmek istemektedir. Peki ya bu işlem tam olarak nasıl olacak?

Birinci aşama olarak İnstagram hesabınızdaki fotoğrafların hesabın kapatılmasından önce silinmemesini isteyebilir ve geri yükleme yapılmak da istenebilir.

İkinci aşamada ise İnstagram hesabınız açık halde değilse silme işlemini başlatmak adına öncelikle hesaba giriş yapılmalıdır.

Üçüncü aşamada ise hesaba giriş yapıldıktan sonra nedeni söyleyin kısmına girerek, hesabı neden silmek istediğinizi belirteceğiniz seçeneğe geliniz. Daha sonra ise İnstagram hesabı neden silmek istediğizi seçiniz.

İnstagram hesabını tam olarak ve kalıcı şekilde silme adına hemen İnstagram hesabından ayrılma nedeni belirttikten sonra hesabı kalıcı olarak silebileceğiniz bölüme girmiş olacaksınız. O kısımdan sonra şifre bölümüne gelerek şifreyi girmelisiniz ve kırmızı renkte olan yeri yani hesabı kalıcı olarak kapatma seçeneğini seçtikten sonra hesabı kalıcı şekilde silmiş olacaksınız.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu